13.05.2014
Agnieszka Muszka

Robocze spotkanie Burmistrza z Ministrem

Robocze spotkanie Burmistrza z Ministrem

W niedzielę 11 maja br. w godzinach przedpołudniowych gościliśmy w gryfowskim Ratuszu Pana Bogdana Zdrojewskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem tej wizyty było zapoznanie się z sytuacją po zawaleniu się części zabytkowych murów obronnych przy ulicy Rzecznej a także oceną stanu faktycznego istniejących murów wokół starówki Gryfowa Śląskiego.

Burmistrz Gryfowa Śląskiego Olgierd Poniźnik przedstawił Ministrowi wstępny kosztorys prac ratunkowych, stabilizacji konstrukcyjnej, zabezpieczenia i odbudowy murów obronnych. Minister na zakończenie spotkania zapewnił że wspomoże finansowo nasze działania w pracach zabezpieczających i odbudowie murów. Następnie Burmistrz Gryfowa Śląskiego razem z Ministrem obejrzeli miejsce zawalenia się murów i przeszli się wzdłuż całej długości murów. 

W spotkaniu uczestniczyli także Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow, Senator RP Jan Michalski, Kierownik Delegatury Państwowej Służby Ochrony Zabytków w Jeleniej Górze Wojciech Kapałczyński, a także kierownictwo Urzędu Gminy z pracownikami Wydziału Technicznego oraz Przewodniczący Rady Miejskiej.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty