21.12.2018
Agnieszka Muszka

Revival! Rewitalizacja historycznych miast Dolnego Śląska i Saksonii

Revival!  Rewitalizacja historycznych miast Dolnego Śląska i Saksonii

Gmina Gryfów Śląski otrzymała dofinansowanie do projektu Revival! – Rewitalizacja historycznych miast Dolnego Śląska i Saksonii, w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020.
W projekcie uczestniczy 13 partnerów z Polski i Niemiec.

Gmina Gryfów Śląski otrzymała dofinansowanie do projektu Revival! – Rewitalizacja historycznych miast Dolnego Śląska i Saksonii, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020.W projekcie uczestniczy 13 partnerów z Polski i Niemiec.

Celem projektu jest przybliżenie wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez rozwój turystyki kulturowej w obrębie historycznego centrum miasta. Efekty tych działań mają zwrócić uwagę turystów na walory kulturalne miejskich śródmieść, zwiększyć ich rozpoznawalność i dostępność. Udział Gminy Gryfów Śląski jest uzasadniony bogatą historią miasta. Zabytki śródmieścia stanowią potencjał rozwojowy gminy. Udział w tym projekcie umożliwi większą promocję miasta i zwiększenie ruchu turystycznego.
Działania podzielono na dwa etapy:
I – działania pilotażowe trwające cały 2019r. w ramach którego zostanie wydana monografia miasta, ustawione zostaną tablice promujące zabytki miasta oraz zostanie zorganizowana wycieczka po atrakcjach miasta która będzie stałym punktem oferty turystycznej.
II – Action day w 2020 r. odbędzie się w centrum miasta jarmark produktu lokalnego oraz wystawa objazdowa prezentująca miasta uczestniczące w projekcie.
W dniach 13 i 14. 12.2018r. odbyły się warsztaty inaugurujące projekt w Gorlitz, gdzie każdy z partnerów przedstawił działania w swoim mieście a główny partner przeprowadził szkolenie.
Agnieszka Muszka 
insp. ds. promocji i współpracy z zagranicą

Celem projektu jest przybliżenie wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez rozwój turystyki kulturowej w obrębie historycznego centrum miasta. Efekty tych działań mają zwrócić uwagę turystów na walory kulturalne miejskich śródmieść, zwiększyć ich rozpoznawalność i dostępność. Udział Gminy Gryfów Śląski jest uzasadniony bogatą historią miasta. Zabytki śródmieścia stanowią potencjał rozwojowy gminy. 

Udział w tym projekcie umożliwi większą promocję miasta i zwiększenie ruchu turystycznego.

Działania podzielono na dwa etapy:

I – działania pilotażowe trwające cały 2019r. w ramach którego zostanie wydana monografia miasta, ustawione zostaną tablice promujące zabytki miasta oraz zostanie zorganizowana wycieczka po atrakcjach miasta która będzie stałym punktem oferty turystycznej.

II – Action day w 2020 r. odbędzie się w centrum miasta jarmark produktu lokalnego oraz wystawa objazdowa prezentująca miasta uczestniczące w projekcie.W dniach 13 i 14. 12.2018r. odbyły się warsztaty inaugurujące projekt w Gorlitz, gdzie każdy z partnerów przedstawił działania w swoim mieście a główny partner przeprowadził szkolenie.

Agnieszka Muszka insp. ds. promocji i współpracy z zagranicą

Drukuj/generuj pdf

Na skróty