14.09.2015
Agnieszka Muszka

Remonty po latach

Remonty po latach

Po wielu latach Mieszkańcy Młyńska w końcu doczekają się nowej nawierzchni dróg we wsi. Pierwsza z nich to trakt łączący Chmieleń, Młyńsko i Proszówkę. Najbardziej zniszczony jest ten pierwszy odcinek.

– Na obszarze gminy Gryfów droga będzie miała długość 2 kilometry 202 metry, a koszt to 632.189 zł – mówi burmistrz Olgierd Poniźnik.  

Inwestorem tego zadania jest Powiatowy Zarząd Dróg we Lwówku Śl., ale gryfowska gmina dołożyła się w wysokości 20 proc. wartości inwestycji – 126.437,85 zł. Wykonawcą jest Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Zakończenie zadania jest planowane do 30 października br.

– Cieszę się bardzo i chcę podziękować panu staroście i zarządowi powiatu za podjęcie tej inwestycji. To ostatnia droga powiatowa na terenie naszej gminy, która wymagała kompleksowego remontu – podkreśla burmistrz Gryfowa Śl. 

Drugim traktem, który będzie modernizowany jest droga w Młyńsku, która prowadzi do pól między Młyńskiem a Gajówką, na długości 1,08 km. Po modernizacji będzie ona przejezdna nie tylko dla transportu rolniczego, ale i osobowego. Inwestycja tak sfinansowana zostanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Z tych samych środków zostanie wkrótce wykonywana także droga w Rząsinach. Będzie tez wykonywany 300-metrowy odcinek drogi w Uboczu z funduszy popowodziowych.

28 sierpnia br. została rozstrzygnięta jeszcze przebudowa ul. Młyńskiej w Gryfowie, dzięki czemu cały ten trakt będzie już po modernizacji. Jest to odcinek koło dawnego Młyna. Wartość tych robót to 189.951 zł. Prace instalacyjno-sanitarne już powoli dobiegają końca. 

– Otrzymaliśmy wiele interwencji dotyczących niszczenia nawierzchni drogi ul. Młyńskiej, która była wykonana z kostki. Ciężki sprzęt dowożący materiały na plac budowy musi tam niestety jeździć – mówi burmistrz Olgierd Poniźnik. – Jednak te wszystkie usterki zostaną usunięte, a droga zostanie oczyszczona i doprowadzona do właściwego stanu.
(ADan) 

– Otrzymaliśmy wiele interwencji dotyczących niszczenia nawierzchni drogi ul. Młyńskiej, która była wykonana z kostki. Ciężki sprzęt dowożący materiały na plac budowy musi tam niestety jeździć – mówi burmistrz Olgierd Poniźnik. – Jednak te wszystkie usterki zostaną usunięte, a droga zostanie oczyszczona i doprowadzona do właściwego stanu.(ADan) 

Źródło: Ziemia Lubańska

Drukuj/generuj pdf

Na skróty