18.11.2009
Agnieszka Muszka

Remont postępuje

Remont postępuje

Po remontach dróg w Uboczu przyszedł czas na odnowienie świetlicy wiejskiej. Remont postępuje w szybkim tempie i zapewne już wkrótce sołectwo zyska obiekt, który będzie spełniał oczekiwania jego mieszkańców.

Zadanie realizowane jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z tzw. Dużej Odnowy Wsi. W ramach tego projektu prowadzony jest gruntowny remont i zakupione zostanie nowe wyposażenie. Wykonawcą jest firma Stolbrat, która de facto wywodzi się właśnie z Ubocza.

 

– Zakres prac obejmuje wymianę okien i pokrycia dachu oraz wykonanie centralnego ogrzewania. Wartość tych prac to ok. 400 tys. zł – mówi burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik. – Zostały też w tym obiekcie wykonane prace obejmujące elektrykę przez firmę pana Hajduczeni z Mirska, co wyniosło 45 tys. zł.
Blisko 100 tys. zł kosztować będzie wyposażenie świetlicy. Aktualnie uruchamiany jest przetarg, by ten ostatni etap doprowadzić do końca.

 

– Chcemy to wszystko zakończyć jeszcze w tym roku, żeby odbyła się tam już zabawa sylwestrowa – tłumaczy włodarz gminy.
Oprócz świetlicy wiejskiej w odnowionym obiekcie będzie się mieściła filia biblioteki, pomieszczenia klubowe i miejsce dla Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” oraz duża sala widowiskowa na co najmniej 200 osób. Jeśli pogoda się utrzyma i prace nadal będą tak szybko postępowały, to zadanie powinno zostać sfinalizowane w terminie. Planowane zakończenie robót przewidziane jest do 15 grudnia br.

 

Ziemia Lubańska Nr 22(381) * 18.11-2.12.2009

Drukuj/generuj pdf

Na skróty