16.05.2011
Agnieszka Muszka

Ratownicy z Gryfowa szkolili się w Czechach

Ratownicy z Gryfowa szkolili się w Czechach

Podczas mijajacego weekendu strażacy-ratownicy z Gryfowa Śląskiego szkolili się w Republice Czeskiej. Na spotkaniu miast partnerskich nie zabrakło wykładów i praktycznych ćwiczeń strażaków. Projekt finansował Euroregion Nysa.

To była bardzo dobra okazja do ćwiczeń dla strażaków. Mogliśmy skorzystać z profesjonalnego sprzętu i porad fachowców – mówi Krzysztof Król zOSP w Gryfowie Śląskim.

Na ćwiczenia do Republiki Czeskich pojechało 14 ratowników z Gryfowa Śląskiego, ale było tam także 15 strażaków z Raspenavy. Najpierw ratownicy musieli odbyć część teoretyczną szkolenia, podczas której omawiano najważniejsze zagadnienia z ratownictwa. Później pod okiem fachowców strażacy ćwiczyli między innymi wyciąganie poszkodowanej osoby z wraku samochodu, który trzeba było rozciąć specjalistycznym sprzętem. – Swoje umiejętności kolejno prezentowali strażacy ze Sboru dobrovolných hasičů w Raspenavie (odpowiednik naszej OSP) , Hasičský Záchranný Sbor (odpowiednik naszej PSP) ze strażnicy w Raspenavie i Libercu oraz Strażacy z OSP w Gryfowie Śl – dodaje Krzysztof Król.

Doskonalenie strażaków-ratowników z Gryfowa Śląskiego mogło się odbyć dzięki Euroregionowi Nysa. To właśnie Euroregion współfinansował projekt pod tytułem „Współpraca międzynarodowa strażaków ochotniczych straży pożarnych“

 

 

 

fot. OSP Gryfów

Drukuj/generuj pdf

Na skróty