22.12.2011
Agnieszka Muszka

Przychodnia pod dachem

Przychodnia pod dachem

Realizacja największego przedsięwzięcie gryfowskiego samorządu tej kadencji, czyli budowa nowej gminnej przychodni, zdecydowanie posuwa się do przodu.

Po kilku miesiącach pracy widać już całkiem konkretne efekty budowy przychodni w Gryfowie. Mury wyciągnięte zostały już po sam dach, wykonano więźbę i położono już dachówkę.
– Cieszę się, że w końcu zobaczyłem przychodnię przykrytą dachem – mówi burmistrz Olgierd Poniźnik. – Do końca roku zostaną wstawione także okna i drzwi. 
13 grudnia obradowała także rada budowy i poczynione zostały kolejne ustalenia dotyczące dalszej realizacji przedsięwzięcia po 1 stycznia 2012 roku. 
– Możemy również już dzisiaj powiedzieć, że na przestrzeni pierwszego kwartału przyszłego roku podpiszemy umowę użyczenia z jednym z najlepszych podmiotów służby zdrowia na Dolnym Śląsku – z Wielospecjalistycznym Samodzielnym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, który będzie prowadził dla nas te usługi – mam nadzieję – na znakomitym poziomie – informuje włodarz Gryfowa. – Wszystko to się stało za dobrą wolą pani dyrektor szpitala Zofii Barczyk, która od 12 lat jest znakomitym menagerem służby zdrowia i w moim odczuciu jednym z najlepszych w Polsce. 
Cieszą się mieszkańcy i tą radość podziela także burmistrz, ponieważ – jak sam mówi – lokalne władze były krytykowane w poprzedniej kadencji, że niewiele udało się zrobić dla służby zdrowia a do wielu specjalizacji medycznych w zasadzie nie było dostępu. Obecne podmioty, które świadczyły i wciąż świadczą usługi medyczne w Gryfowie nie posiadają aż tak wielu specjalistów, jak chcieliby mieszkańcy i miejscowy samorząd. 
– Mam nadzieję, że ta przychodnia 1 września 2012 roku otworzy swoje podwoje – mówi burmistrz Olgierd Poniźnik. – Co prawda budowa zakończy się 30 czerwca, ale trzeba obiekt jeszcze wyposażyć i przygotować do uruchomienia. W każdym razie będzie to największe wydarzenie w obecnej kadencji i najważniejsza inwestycja naszej gminy na przestrzeni lat 2010-2014 – zapewnia.

Po kilku miesiącach pracy widać już całkiem konkretne efekty budowy przychodni w Gryfowie. Mury wyciągnięte zostały już po sam dach, wykonano więźbę i położono już dachówkę.- Cieszę się, że w końcu zobaczyłem przychodnię przykrytą dachem – mówi burmistrz Olgierd Poniźnik. – Do końca roku zostaną wstawione także okna i drzwi. 13 grudnia obradowała także rada budowy i poczynione zostały kolejne ustalenia dotyczące dalszej realizacji przedsięwzięcia po 1 stycznia 2012 roku. 

Możemy również już dzisiaj powiedzieć, że na przestrzeni pierwszego kwartału przyszłego roku podpiszemy umowę użyczenia z jednym z najlepszych podmiotów służby zdrowia na Dolnym Śląsku – z Wielospecjalistycznym Samodzielnym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, który będzie prowadził dla nas te usługi – mam nadzieję – na znakomitym poziomie 

informuje włodarz Gryfowa. – Wszystko to się stało za dobrą wolą pani dyrektor szpitala Zofii Barczyk, która od 12 lat jest znakomitym menagerem służby zdrowia i w moim odczuciu jednym z najlepszych w Polsce. Cieszą się mieszkańcy i tą radość podziela także burmistrz, ponieważ – jak sam mówi – lokalne władze były krytykowane w poprzedniej kadencji, że niewiele udało się zrobić dla służby zdrowia a do wielu specjalizacji medycznych w zasadzie nie było dostępu. Obecne podmioty, które świadczyły i wciąż świadczą usługi medyczne w Gryfowie nie posiadają aż tak wielu specjalistów, jak chcieliby mieszkańcy i miejscowy samorząd. – Mam nadzieję, że ta przychodnia 1 września 2012 roku otworzy swoje podwoje – mówi burmistrz Olgierd Poniźnik. 

Co prawda budowa zakończy się 30 czerwca, ale trzeba obiekt jeszcze wyposażyć i przygotować do uruchomienia. W każdym razie będzie to największe wydarzenie w obecnej kadencji i najważniejsza inwestycja naszej gminy na przestrzeni lat 2010-2014 – zapewnia.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty