24.08.2011
Agnieszka Muszka

Przedszkolny lifting

Przedszkolny lifting

Rozpoczął się w końcu remont gryfowskiego przedszkola. Na jego przedsięwzięcie gmina ma przeznaczyć 1.400.000 zł pochodzących ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to przedsięwzięcie zakrojone na szeroka skalę. W ramach zadania prowadzone będą prace obejmujące nie tylko samo odwodnienie budynku, ale i zabezpieczenie go przed przenoszeniem się wilgoci na kolejne kondygnacje oraz wymiana poszycia dachowego. Można zatem powiedzieć, że przedszkole przejdzie taki gruntowny lifting. Jednak aby efekt był pełny na swoją wielką chwilę czeka także hol przedszkola, w którym znajdują się cenne zabytkowe malowidła. Wszak obiekt ten należał niegdyś do właściciela Gryfexu. 
– Jest bardzo wielka szansa na odnowienie tych wnętrz dopiero w przyszłym roku, ponieważ prof. Jerzy Nowosielski – dziekan Wydziału Konserwacji i Restytucji Zabytków Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wywodzący się z Gryfowa, obiecał nam, że po przeprowadzeniu odwodnienia budynku w ramach praktyk studenckich będzie możliwość na odrestaurowanie holu przedszkola, by przywrócić mu pierwotny blask – tłumaczy burmistrz Olgierd Poniźnik.
Przedszkole w lipcu zostało wpisane do rejestru zabytków, posiada więc już swoją kartę i stąd właśnie władze Gryfowa mają nadzieję, że ten fakt także przyczyni się do tego, że w ciągu najbliższych dwóch lat obiekt odzyska swój blask. W końcu jest to jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków miasta. 

Wszystko wskazuje na to, że będzie to przedsięwzięcie zakrojone na szeroka skalę. W ramach zadania prowadzone będą prace obejmujące nie tylko samo odwodnienie budynku, ale i zabezpieczenie go przed przenoszeniem się wilgoci na kolejne kondygnacje oraz wymiana poszycia dachowego. Można zatem powiedzieć, że przedszkole przejdzie taki gruntowny lifting. Jednak aby efekt był pełny na swoją wielką chwilę czeka także hol przedszkola, w którym znajdują się cenne zabytkowe malowidła. Wszak obiekt ten należał niegdyś do właściciela Gryfexu. – Jest bardzo wielka szansa na odnowienie tych wnętrz dopiero w przyszłym roku, ponieważ prof. Jerzy Nowosielski – dziekan Wydziału Konserwacji i Restytucji Zabytków Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wywodzący się z Gryfowa, obiecał nam, że po przeprowadzeniu odwodnienia budynku w ramach praktyk studenckich będzie możliwość na odrestaurowanie holu przedszkola, by przywrócić mu pierwotny blask – tłumaczy burmistrz Olgierd Poniźnik.Przedszkole w lipcu zostało wpisane do rejestru zabytków, posiada więc już swoją kartę i stąd właśnie władze Gryfowa mają nadzieję, że ten fakt także przyczyni się do tego, że w ciągu najbliższych dwóch lat obiekt odzyska swój blask. W końcu jest to jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków miasta. 

 

 

Ziemia Lubańska Nr 16(423) * 24.08-7.09.2011

Drukuj/generuj pdf

Na skróty