20.06.2013
Agnieszka Muszka

Proszówka w projekcie

Proszówka w projekcie

Jedno z najpiękniej położonych sołectw w gminie Gryfów Śląski – Proszówka – zakwalifikowało się do finałowych rozstrzygnięć w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska 2013”. To kolejne przedsięwzięcie, w które aktywnie włączyła się cała miejscowa społeczność wiejska pod wodzą sołtysa wsi Jana Augusta, Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki – Adrianny Karpowicz i Anny Zawiszy-Paliwody oraz naczelnika OSP Leszka Wróblewskiego.Jedno z najpiękniej położonych sołectw w gminie Gryfów Śląski – Proszówka – zakwalifikowało się do finałowych rozstrzygnięć w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska 2013”. To kolejne przedsięwzięcie, w które aktywnie włączyła się cała miejscowa społeczność wiejska pod wodzą sołtysa wsi Jana Augusta, Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki – Adrianny Karpowicz i Anny Zawiszy-Paliwody oraz naczelnika OSP Leszka Wróblewskiego.

To dzięki nim udało się doprowadzić do końca dwa poprzednie projekty – Izerską Ścieżkę Sprawnościową oraz Plac Zabaw Małej Myszki. Oba realizowane ze środków LGD Partnerstwo Izerskie.

Konkurs w naszym województwie organizowany jest już po raz piąty i jest jedną z form wsparcia jakie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oferuje społecznościom lokalnym uczestniczącym w Odnowie Dolnośląskiej Wsi. W tym roku do konkursu zgłoszono ogółem 44 wsie z 27 gmin, do kategorii „Najpiękniejsza Wieś” 16 i wśród nich znalazła się także Proszówka.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty