08.02.2012
Agnieszka Muszka

Promocja z przytupem

Promocja z przytupem

25. stycznia LGD Partnerstwo Izerskie wzięło udział w 75. Międzynarodowych Targach Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa (Internationale Grüne Woche) w Berlinie, promując nie tylko Dolny Śląsk, ale przede wszystkim produkty lokalne związane ściśle z naszym regionem.

Internationale Grüne Woche to największe targi branży rolno-spożywczej w Niemczech. Partnerstwo Izerskie było zaproszone na tę imprezę i brało w niej udział z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

– Promowaliśmy w tym roku głównie produkty lokalne – zabraliśmy ze sobą czarne gołąbki krużewnickie, kaczkę nadziewaną naleśnikami oraz świnkę po zaciszańsku – mówi Małgorzata Walczak ze stowarzyszenia LGD Partnerstwo Izerskie. – Oprócz tego promowaliśmy przedsiębiorców z naszego regionu i nasze publikacje, a więc mapy z gospodarstwami agroturystycznymi, książeczkę „Izerskie klimaty” ze wspaniałymi zdjęciami i tłumaczeniami na język niemiecki i angielski, by mogli z niej skorzystać zarówno Niemcy jak i inni członkowie Unii Europejskiej – dodaje.

Członkowie stowarzyszenia pod wodzą Bożeny Mulik uczestniczyli w prezentacji Dolnego Śląska, podczas której częstowali wszystkich tymi wyrobami, które ze sobą przywieźli. Poza tym – w ramach targów i wspomnianej prezentacji – wystąpił zespół ludowy Smolniczanie, który wspaniale wkomponował się w konwencję imprezy i promocję naszego regionu. Jak mówią uczestnicy – podobno prezentacja Dolnego Śląska i Partnerstwa Izerskiego przyciągała najwięcej zainteresowanych, którzy być może przybędą w nasze strony by osobiście przekonać się o znakomitych walorach dolnośląskich gór, wzgórz, jezior i lasów.

 

Ziemia Lubańska Nr 3(434)/2012

Drukuj/generuj pdf

Na skróty