10.09.2010
Agnieszka Muszka

Pracowite wakacje

Pracowite wakacje

Okazuje się, że nie wszyscy odpoczywali podczas wakacji. W gryfowskich placówkach oświatowych był to czas remontów i doposażania obiektów.

Wakacje były bardzo pracowite w gryfowskich szkołach na terenie całej gminy. Praktycznie w każdej szkole było coś do zrobienia.

 

W szkole podstawowej były wyremontowane i zaadaptowane dwie sale lekcyjne, żeby uczniowie mogli się kształcić tylko na jednej zmianie. Poza tym zostały wymienione trzy pary drzwi, pomalowane korytarze – mówi burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik. – Także w gimnazjum zaadaptowano jedną salę i malowano pomieszczenia.
Szkoły podstawowe w Uboczu i w Rząsinach w ramach programu „Radosna szkoła” wzbogaciły się o nowe wyposażenie. Za 6 tys. zł zakupione zostały zabawki i inne materiały z przeznaczeniem do zabaw dla najmłodszych. Z kolei w Rząsinach przełożony został dach i odnowiono bibliotekę szkolną, która została zalana w wyniku intensywnych opadów deszczu.

 

Właściwie w każdej placówce oświatowej w tym okresie były prowadzone różne prace remontowe. Wszystkie budynki są już wiekowe i w każdym z nich zawsze zachodzi potrzeba przeprowadzenia jakichś remontów – konkluduje burmistrz Olgierd Poniźnik.

 

Ziemia LubańskaNr 17(400) * 8-22.09.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty