10.09.2010
Agnieszka Muszka

Prace ruszają

Prace ruszają

Zapowiadana od dłuższego czasu budowa nowego zbiornika wody czystej w Uboczu w końcu rusza. Prace potrwać mają do 20 grudnia br.

Zgodnie z procedurą najpierw trzeba było znaleźć odpowiedniego wykonawcę, którego propozycja będzie optymalną i możliwą do zrealizowania. Do ogłoszonego przetargu nieograniczonego stanęło dwóch wykonawców – Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane Mikulewicz Sp.z o.o. z Połczyna Zdroju oraz Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych INSBUD ze Zgorzelca.

 

Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych INSBUD ze Zgorzelca za kwotę 449.436,65 zł – mówi Andrzej Tartak, podinspektor ds. zamówień publicznych w gryfowskim ratuszu. – Umowa z wykonawcą została już podpisana i teraz przyszedł czas na przekazanie placu budowy.
Inwestycja będzie polegała na budowie zupełnie nowego zbiornika wody czystej. Będzie to obiekt żelbetowy o pojemności czynnej 2×75 m3. Oprócz tego wykonane zostaną rurociągi wodociągowe łączące budowany rezerwuar z siecią przyłączeniową. Wykonane także zostaną rurociągi kanalizacyjne odprowadzające przelew i spust wody z projektowanego zbiornika oraz wykonanie tego wszystkiego, co związane jest ze sterowaniem, elektryką, pompami itp.

 

Termin wykonania przewidywany jest do 20 grudnia br. Wszystko zależy jednak od pogody, zobaczymy co się będzie działo, ale wykonawca twierdzi, że jest to realny termin – kończy Andrzej Tartak, podinspektor ds. zamówień publicznych.
(Alfred)

 

Ziemia LubańskaNr 17(400) * 8-22.09.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty