15.09.2009
Agnieszka Muszka

Pożegnanie wakacji

Pożegnanie wakacji

Ostatni piątek wakacji upłynął w Gryfowie pod znakiem festynu, który zakończył letni wypoczynek dzieci. Było wiele atrakcji, konkursów i muzyki.

Popołudniowo-wieczorne spotkanie na gryfowskim rynku to przede wszystkim czas zabawy i konkursów dla dzieci. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury przygotował wiele atrakcji, wśród których znalazły się m.in. przejażdżki konne, stoiska z zabawkami, watą cukrową i popcornem. Nie mogło zabraknąć zamku dmuchanego i warsztatów twórczych, podczas których dzieci próbowały swoich sił w lepieniu z gliny.

 

Był konkurs na portret swojego psa, jak najszybsze wypicie kisielu za pomocą rurki, czy też na namalowanie na płycie rynku swojego wakacyjnego wspomnienia. Podczas imprezy wystąpił zespół folklorystyczny Gryfowianie oraz grupa muzyczna VERON z M-GOK w Gryfowie Śl.

 

Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz samochodów policyjnych i tresury psa służbowego oraz prezentacja możliwości lwóweckiej straży pożarnej, której zadaniem było pokazać dzieciom jak ewakuuje się ludzi z płonącego budynku lub gdy ktoś przypadkiem zatrzaśnie się w mieszkaniu na piętrze. Pokaz na podnośniku był bardzo imponujący i po twarzach wielu chłopców i dziewcząt widać było, że się podobał. Na koniec ostatnią wakacyjną dyskotekę poprowadził DJ z Jeleniej Góry. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Podczas pożegnania wakacji odbywała się kwesta na rzecz bezdomnych zwierząt. Każdy mógł wesprzeć akcję ofiarowując produkty żywnościowe dla czworonogów.

 

Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że festyn na gryfowskim rynku nie był jedynym jaki w ciągu dwóch miesięcy wakacji się odbył. Podobnie jak w roku ubiegłym na terenie miasta M-GOK organizował plenerowe imprezy dla dzieci i młodzieży, a także zajęcia w ośrodku kultury, które również cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

 

Ziemia Lubańska Nr 17(376) * 9-23.09.2009

Drukuj/generuj pdf

Na skróty