04.07.2010
Agnieszka Muszka

Pożarnicze zawody

Pożarnicze zawody

5 czerwca na boisku sportowym w Wolbromowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Gryfów Śląski. Udział wzięło w sumie 14 drużyn, które musiały wykazać się swoją sprawnością i umiejętnościami.

W zawodach wzięli udział strażacy z Gryfowa, Krzewia Wielkiego, Młyńska, Rząsin, Ubocza, Proszówki i Wolbromowa – drużyny męskie, kobiece, chłopięce i dziewczęce. Zawodnicy musieli wykazać się w dwóch konkurencjach – sztafecie pożarniczej 4×50 m z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym. W wyniku zażartej rywalizacji najlepszą drużyną spośród męskich ekip pożarniczych okazali się strażacy z Wolbromowa, zaraz po nich uplasowali się pożarnicy z Gryfowa i Rząsin. Z kolei w kategorii zespołów młodzieżowych bezkonkurencyjni byli młodzi strażacy kolejno z Proszówki, Wolbromowa i Krzewia Wielkiego. Spośród dziewcząt najlepsza sprawnością wykazały się strażaczki z Rząsin, pokonując tym samym reprezentantki Proszówki. Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez burmistrza Olgierda Poniźnika. Gościnnie na zawodach w Wolbromowie pojawili się również przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Raspenavy w Republice Czeskiej.

 

Zawody strażackie odbywają się w gryfowskiej gminie już od kilkudziesięciu lat i stały się już doroczną tradycją w gminie i całym regionie. Warto wspomnieć, że liczne sukcesy miejscowi pożarnicy notują nie tylko u siebie, ale i w całym regionie. Prezesem OSP w Wolbromowie jest obecnie Marek Kumoś, a najstarszym strażakiem w tej wsi, o czym warto wspomnieć, jest pan Michał Andrzejewski.

 

Ziemia Lubańska 12(395) * 23.06-7.07.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty