24.06.2019
Paweł Cerkanowicz

Postanowienie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej w Uboczu.

Postanowienie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej w Uboczu.

MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ WYDAŁ POSTANOWIENIE O UCHYLENIU POSTANOWIENIA  DOLNOSLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY, KTÓRY NEGATYWNIE ZAOPINIOWAŁ LIKWIDACJĘ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W UBOCZU

Rada Miejska Gminy Gryfów Śląski w dniu 26 lutego 2019r. podjęła uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Uboczu.

Dolnośląski Kurator Oświaty postanowieniem z dnia 28 marca 2019r. negatywnie zaopiniował likwidację Szkoły Podstawowej w Uboczu uzasadniając przekroczeniem o 1 dzień sześciomiesięcznego terminu zawiadomienia Kuratora Oświaty o zamiarze likwidacji szkoły. Kurator Oświaty nie odniósł się do naszego uzasadnienia, w którym wykazaliśmy powody likwidacji (bardzo mała ilość uczniów  i bardzo duże koszty utrzymania tej szkoły).

Brak merytorycznego  uzasadnienia negatywnej opinii przez Kuratora był przesłanką do wniesienia przez nas skargi do Ministra Edukacji Narodowej na postanowienie Kuratora Oświaty. Treść postanowienia podajemy poniżej.

Reasumując – Minister uchylił postanowienie Kuratora Oświaty i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przyznając nam rację, że negatywna opinia Kuratora Oświaty powinna być uzasadniona merytorycznie.

Obecnie będziemy oczekiwać na działania Kuratora Oświaty o czym będziemy na bieżąco Państwa informować.

 

Poniżej przekazujemy Państwu do wiadomości postanowienie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej w Uboczu.

TEKST POSTANOWIENIA

Drukuj/generuj pdf

Na skróty