19.09.2014
Agnieszka Muszka

Piknik Organizacji Pozarządowych

Piknik Organizacji Pozarządowych

Śmiech i radosne nawoływania rozbrzmiewały niedzielnym popołudniem w Rząsinach w okolicach  szkoły. Wraz z gminnymi dożynkami odbył się Piknik Organizacji Pozarządowych, realizowany przez Stowarzyszenie  Pegaz i Starostwo Powiatowe w Kamiennej Góra w ramach projektu  Symbioza JST i NGO .

Była to okazja do  spotkania się lokalnych społeczników i działaczy . Możliwość  zaprezentowania swoich osiągnięć,  integracji , wymiany doświadczeń i wspólnej zabawy. Młodzież wolontariacka Stowarzyszenia Homo Viator z Gryfowa Śląskiego przygotowała i przeprowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Na co dzień wolontariusze  animują czas seniorom z Domu Pomocy Społecznej w Mirsku. W niedzielę debiutowali w pracy z dziećmi, które były zachwycone warsztatami z tworzenia potworaków , wyklejania wycinanek i elementów scrapbookingu. Młodzież poprowadziła również zajęcia ruchowe , które ze względu na niesprzyjającą pogodę przeniesiono do salki gimnastycznej. Można było połowić ryby, doprawić osiołkowi ogon mając zawiązane oczy oraz poćwiczyć celność. Kolejną atrakcję dla dzieci przygotowało Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Izerskie. Kolejka dzieci czekała by umalować im buźki i po placu po chwili biegały kolejne klony spidermena i małych tygrysów, które głośno ryczałyJ Panie z Partnerstwa Izerskiego rozdawały wydawnictwa promujące działalność Stowarzyszenia , promocyjne upominki i dziesiątki balonów z charakterystycznym logo. Naprzeciw można było poczęstować się pajdą chleba ze smalcem przygotowanym przez Stowarzyszenie Seniora w Rząsinach, ciastem od Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rząsiny lub wyśmienitymi pierogami Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki. Przy wielkim banerze z logo Stowarzyszenia  przygotowano kolejną , fantastyczną atrakcję dla dzieci. Młodzi ludzie musieli się zmierzyć z grami, qizami i krzyżówkami dotyczącymi zasad ruchu drogowego. W nagrodę otrzymywali upominki odblaskowe, które ma obowiązek nosić każda osoba poruszająca się po zmroku poza terenem zabudowanym. Piknik wspierali technicznie również Harcerze i Skauci Europy ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza natomiast strażacy z OSP Rząsiny zabezpieczali teren i bezpieczeństwo, szczególnie przy wędrówkach małych uczestników między  placem na którym odbywały się Dożynki a terenem Pikniku. Po części skierowanej do dzieci, organizacje przeniosły się   nieco dalej , gdzie paliło się już ognisko, można było upiec kiełbasę na kiju, posiedzieć i się rozprężyć. Przyjemnym akcentem był prywatny występ Zespołu Ludowego Rząsinianki, który po występach na scenie głównej przeniósł imprezę i dalej grał i śpewał wokół ogniska.

W imieniu organizatorów i swoim serdecznie dziękujemy wszystkim osobom , które się włączyły , pracowały i się z nami bawiły 14 września br. w Rząsinach. Ewa Jaczenia i Mirosław Bogucki , doradcy ds. NGO Stowarzyszenia Pegaz.

Ewa Jaczenia

Drukuj/generuj pdf

Na skróty