03.06.2011
Agnieszka Muszka

Paraduj na rowerze

Paraduj na rowerze

Z roku na rok uczestników jest coraz więcej. Nie chodzi o wyścigi, o zdobywanie medali, o rekordy odległości. Godzina miłego wypoczynku na dwóch kółkach – w najbliższą niedzielę, już po raz jedenasty Muzyczne Radio zaprasza wszystkich chętnych na Paradę Rowerów.

Tradycyjnie, miejscem zbiórki jest jeleniogórski rynek. Od godziny 8. będą trwały zapisy, a cykliści wyruszą w 24-kilometrową trasę o godzinie 11.

Parada Rowerów ma na celu promocję sportu rowerowego, zdrowego stylu życia i wspólnego rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W ubiegłym roku na stracie parady było około dwóch tysięcy uczestników. Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie jeszcze więcej cyklistów.

Najwięcej jest, oczywiście, właścicieli tradycyjnych jednośladów – rowerów szosowych, górskich, trekingowych, ale pojawiają się też użytkownicy popularnych niegdyś składaków, rowerów poziomych, była tez i riksza. Coraz więcej osób przyjeżdża z dziećmi – w fotelikach, przyczepkach rowerowych, czy pedałujących już na własnych rowerkach.

Parada wyrusza z placu Ratuszowego, a trasa będzie wiodła ulicami: Szkolną, Sudecką, Wojska Polskiego, Wolności, Podgórzyńską, Bronka Czecha, Karkonoską, Cieplicką, Rataja, Sobieszowską, Dworcową, Marcinkowskiego, Wolności, Wojska Polskiego i Nowowiejską. Meta przy Pałacu Paulinum, gdzie będą rozgrywane zawody PlusGrandPrix MTB z udziałem mistrzyni świata Mai Włoszczowskiej.
W paradzie może wziąć udział każdy, kto posiada rower i ma ukończone 18 lat. Osoby poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział w imprezie pod warunkiem, że będą posiadały zezwolenie na przejazd wystawione przez rodziców, zaś najmłodsi uczestnicy, tj. poniżej 12 roku życia, muszą jechać w towarzystwie dorosłego opiekuna.

Długość trasy wynosi 24 km, przewidywana prędkość przejazdu 16 km/h. Dla dwóch tysięcy uczestników parady przygotowano okolicznościowe koszulki.

 

 

źródło>>

Drukuj/generuj pdf

Na skróty