29.04.2011
Agnieszka Muszka

Ostatni dzwonek na złożenie PIT-u

Ostatni dzwonek na złożenie PIT-u

Tylko do 2 maja mamy czas, aby złożyć rozliczenie podatkowe za ubiegły rok. Jeżeli ktoś zapomni o tym to czekają go konsekwencje w postaci sporej grzywny. Urząd skarbowy w Lwówku Śląskim, który obsługuje cały powiat lwówecki już teraz czynny jest dłużej.

W tym roku roczne zeznanie podatkowe możemy składać do 2 maja. Ustawodawca wydłużył termin ponieważ w ubiegłym roku mogliśmy to zrobić do końca kwietnia. Pracownicy urzędu skarbowego w Lwówku Śląskim  już teraz mają wydłużone godziny pracy. Skarbówka przyjmuje dokumenty od godziny 7.30 do godziny 18. Rozliczenia roczne będzie można złożyć nawet w sobotę, urząd w tym dniu będzie pracował od 9 do 13. W poniedziałek kiedy będzie ostatni dzień do złożenia zeznania podatkowego, urząd skarbowy w Lwówku Śląskim będzie czynny od godziny 7.30 do godziny 18.

Urzędnicy niestety muszą pracować dłużej dlatego, że ludzie składają zeznania podatkowe jak zawsze, czyli na ostatnią chwilę. Stąd właśnie długie kolejki w skarbówce i nerwy. Jeżeli ktoś zapomni złożyć zeznania podatkowego za ubiegły rok to grozi mu grzywna w wysokości prawie 2800 złotych.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty