24.02.2020
Paweł Cerkanowicz

Nowe przedszkole w Gryfowie Śląskim

Nowe przedszkole w Gryfowie Śląskim

Pan Mirosław i metamorfoza budynku

Państwo Maria i Józef Żukowie przyjechali z Kresów do Gryfowa w 1946 r. i zamieszkali w budynku przy ul. Kolejowej 41. 13 lipca 2017 r. dzieci państwa Żuk sprzedały nieruchomość panu Mirosławowi Hryniewiczowi. Jak mówi pan Mirosław: z chwilą gdy kupiłem budynek miałem już na niego pomysł. Wiedziałem, że to będzie idealne miejsce na przedszkole.

Budynek był piękny z duszą i potencjałem, aczkolwiek w stanie technicznym fatalnym. Pan Mirosław włożył w jego rekonstrukcję całe serce i mnóstwo pracy, praktycznie od podstaw. Zadbał o każdy detal. Pasujące do budynku fundamenty ogrodzenie sprowadził z Ukrainy.

Rekonstrukcja budynku trwała 2,5 roku, jak wspomina inwestor był to trudny i wyczerpujący czas, w którym budynek przeszedł prawdziwą metamorfozę. Zakończenie prac i przekazanie budynku do wynajęcia nastąpiło w lutym 2020.

Pan Mirosław Hryniewicz serdecznie dziękuje za współpracę i wielką pomoc swojemu bratu Arturowi Hryniewiczowi, burmistrzowi Olgierdowi Poniźnikowi oraz firmom (CADprojekt, Konkret, EL-Stan, Mer-Eko, Suneco, Appe, Zelik, Liliana) i wielu innym osobom, które współpracowały przy projekcie a także mieszkańcom Gryfowa Śląskiego za wsparcie i miłe słowo.

Planeta Uśmiechu na gryfowskim firmamencie

Oficjalne otwarcie pierwszego Niepublicznego Przedszkola w Gryfowie Śląskim miało miejsce w sobotę, 8 lutego 2020 r. Hasło przewodnie Planety Uśmiechu to: „Tolerancja i nauka to podstawa, uśmiech i zabawa to obowiązek, przyjaźń i integracja to oczywiste”.

W oficjalnym otwarciu uczestniczyli wszyscy, którzy wspierali inwestycję. Zaproszeni zostali także parlamentarzyści, samorządowcy i rodzice przedszkolaków. Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki nie krył radości z faktu powstania przedszkola w jego rodzinnej gminie i podkreślał, że teraz rodzice dzieci nie będą musieli czekać już w kolejce na przyjęcie swoich pociech do przedszkola. – Kamień z serca nam spada, bo niejednokrotnie mamy jedno przedszkole publiczne w gminie i niejednokrotnie mieszkańcy muszą martwić się o to, czy ich ukochane dziecko dostanie się do przedszkola, czy nie. – mówił Pan Daniel Koko. – Jako przedstawiciel władz powiatowych jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że w moim mieście, w mojej gminie tak piękne przedszkole powstało. – dodał Starosta Lwówecki.

Burmistrz Gryfowa Śląskiego Olgierd Poniźnik wyrażał nadzieję, iż pomiędzy nową niepubliczną placówką a publicznymi placówkami będzie zdrowa rywalizacja, która będzie motywowała strony do ciągłego podnoszenia, jakości. – Mam nadzieję, że pomiędzy przedszkolami, żłobkiem i szkołami będzie współpraca i na to liczę. – mówił burmistrz – Jesteśmy w powiecie najlepsi pod tym względem, bo teraz już dla nikogo nie zabraknie miejsca w przedszkolu i to jest ważne – podkreślał burmistrz Gryfowa Śląskiego.

Nad placówką czuwa zgrane trio: Magdalena Wieczorkowska,  Anna Grzywnowicz-Szawel oraz Mariusz Kozak. Pani Magdalena ma już ogromne doświadczenie w prowadzeniu przedszkola bowiem w pobliskim Lubaniu od lat z powodzeniem funkcjonuje Niepubliczne Przedszkole Planeta Uśmiechu. Pani dyrektor jest tak zadowolona z działalności, że jak wspomniała podczas uroczystego otwarcia, gryfowskie przedszkole nie będzie ostatnią placówką edukacyjną pod szyldem Planeta Uśmiechu.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty