21.07.2014
Agnieszka Muszka

Nowe nawierzchnie drogowe

Nowe nawierzchnie drogowe

W czwartek marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski spotkał się z przedstawicielami krajów: pardubickiego, liberackiego, ołomunieckiego i kralowohradeckiego. Strony podpisały wnioski o dofinansowanie wspólnych projektów drogowych w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej w latach 2014-2020. Dzięki dotacji unijnej ma być zmodernizowana sieć dróg regionalnych w pasie Sudetów – w sumie prawie 194 km. Dzięki temu okoliczne atrakcje będą bardziej dostępne dla turystów.

Plany remontów
Trasy od zamku Frydland do zamku Czocha. Po polskiej stronie planowana jest naprawa dróg wojewódzkich nr 358 (Platerówka – Świecie), 360 (Gryfów Śląski – Świecie) i 361 (Proszówka – Czerniawa – granica państwa). To w sumie około 43 km.

W planie remontów znalazły się także drogi prowadzące do naszej gminy, trasy od zamku Frydland do zamku Czocha. Po polskiej stronie planowana jest naprawa dróg wojewódzkich nr 358 (Platerówka – Świecie), 360 (Gryfów Śląski – Świecie) i 361 (Proszówka – Czerniawa – granica państwa). To w sumie około 43 km.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty