14.12.2022
Paweł Cerkanowicz

Nowa remiza w Wolbromowie

Nowa remiza w Wolbromowie

W dniu 10 grudnia 2022 r. w samo południe w Wolbromowie w Gminie Gryfów Śląski po wieloletnich staraniach oddano do użytku nową remizę miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Od 2014 r. rozpoczęto przygotowania do budowy nowej remizy OSP,  po kilkukrotnych zmianach dotyczących konstrukcji remizy, jej wielkości, lokalizacji, a w końcu po aktualizacji dokumentacji udało się doprowadzić tą inwestycję do szczęśliwego końca, czego byliśmy świadkami w sobotę 10 grudnia 2022 r.

Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski Olgierd Poniźnik w swoim wystąpieniu przedstawił szczegółową historię budowy tego obiektu i serdecznie dziękował wielu osobom, dzięki którym strażacy – ochotnicy z Wolbromowa mają swoją remizę.

Burmistrz podziękował Panu Senatorowi RP Rafałowi Ślusarzowi za wspieranie idei budowy remizy, dzięki czemu pozyskano 200 tyś zł z tzw. środków popegeerowskich.  Podziękowania skierowane zostały do sołtys Wolbromowa Pani Anety Ścigan oraz Prezes OSP w Wolbromowie Pani Justyny Andrzejewskiej. Wykonawcą remizy była firma „King – Zakład Inwestycyjny” Pana Kazimierza Malamisa.

W oczekiwaniu na nową remizę OSP Wolbromów zakupiło używany w bardzo dobrym stanie samochód pożarniczy Star 266 z Nowogrodźca, a swój – Daimler Benz podarowano OSP Młyńsko, za ten gest także podziękowano.

Słowa uznania i podziękowania otrzymał Pan Eugeniusz Kumoś – były Prezes OSP za nieodpłatne przechowywanie auta pożarniczego w swoich obiektach gospodarskich.

Podkreślono dużą aktywność i zainteresowanie budową Pana Radnego Wojciecha Pawluka oraz pracowników Wydziału Technicznego Urzędu Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim pod kierownictwem Z-cy Burmistrza Pana Andrzeja Tartaka.

Po uroczystym otwarciu remizy, wręczeniu podziękowań i okazjonalnych prezentów odbyło się spotkanie zaproszonych gości ze strażakami OSP i mieszkańcami Wolbromowa w świetlicy wiejskiej.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty