06.06.2011
Agnieszka Muszka

Na szprychach – przez dwa letnie miesiące

Na szprychach – przez dwa letnie miesiące

To cykl wycieczek i rajdów rowerowych, jakie organizuje w czerwcu i lipcu działające przy TMG Gryfowskie Towarzystwo Cyklistów. Trasę rajdów i wycieczek opracowuje znany propagator turystyki rowerowej w naszym mieście pan Kazimierz Luchowski. Nasze Towarzystwo powstało w ubiegłym roku, jeździmy przyjaźnie i nie bijemy żadnych rekordów prędkości. Naszym celem jest wyrwać się z domu i złapać trochę świeżego powietrza.

Sezon letni zaczniemy 5 czerwca. O godz. 10.00 z gryfowskiego rynku ruszymy przez malownicze miejscowości: Zacisze, Złoty Potok, Giebułtów, Chałupska na czeską stronę do Jindrichowic pod Smrekiem. Przez miejscowość Srbska wrócimy do Miłoszowa, dalej skierujemy się na Leśną, Stankowice, Złotniki Lubańskie, Złoty Potok i wrócimy do Gryfowa.

W niedzielę 12 czerwca spotykamy się tradycyjnie na gryfowskim rynku przy fontannie o godz. 10.00. Wyruszymy na wycieczkę o nazwie „Gryfowska ósemeczka”. Pojedziemy w kierunku Krzewia Wielkiego, Proszówki, Mirska do Krobicy. Przez Gierczyn, Przecznicę, Proszowę, Kłopotnicę, Grudzę, Rębiszów, Gajówkę, dojedziemy do Proszówki i wrócimy do Gryfowa.

19 czerwca spotykamy się na gryfowskim rynku przy fontannie. O godz. 10.00 wyruszymy w „kultową” wycieczkę o nazwie „Platerówka – dlaczego kultowa?” Obierzemy kierunek na Leśną i pojedziemy do wsi Jurków i Przylasek, następnie dotrzemy do Platerówki. Wrócimy przez Zalipie, Grabieszyce, Miłoszów, Leśną, Baworowo, Bożkowice, Biedrzychowice do Gryfowa.

W niedzielę 26 czerwca zapraszamy na wycieczkę rowerową o nazwie „Dla zdrowotności”. Z gryfowskiego rynku o godz. 10.00 pojedziemy do Ubocza, Olesznej Podgórskiej, Lubomierza. Dalej przez Chmieleń, Grudzę, Rębiszów, Młyńsko wrócimy do Gryfowa.

Lipiec zaczniemy wycieczką o nazwie „Czeskie pagórki”. W niedzielę 3 lipca o godz. 10.00 ruszymy z Gryfowa Śląskiego do Jindrichowic pod Smrekiem przez Nove Mesto. Pojedziemy do przejścia granicznego przez Ulicko, Pobiedną, Wolimierz, Bartoszówkę, Wieżę i zwycięsko dotrzemy do Gryfowa.

Złote widoki” – tak będzie nazywała się wycieczka, jaka odbędzie się 10 lipca. O godz. 10.00. start z gryfowskiego rynku do Zacisza, Karłowca, Mirska. Następnie udamy się do Krobicy, Świeradowa Zdroju, przez Górną, Płókowy Mostek, Radoszków. Dalej pojedziemy do Przecznicy, Gierczyna, Rębiszowa, Proszówki i szczęśliwie wrócimy do Gryfowa.

W niedzielę 17 lipca rowerami odwiedzimy miejscowość leżącą w Czechach – Láznì Libverda. Wystartujemy z gryfowskiego rynku o godz. 10.00. Przez Brzeziniec, Mirsk, Czerniawę, Nove Mesto, Ludvikowice, dojedziemy do celu, czyli Láznì Libverda. Powrót przez Pobiedną, Wolimierz, Mirsk, Karłowice,Wieżę do Gryfowa.

W niedzielę 24 lipca nasza grupa weźmie udział w imprezie rowerowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki. Spotkamy się o godzinie 10.00 na gryfowskim rynku i będziemy obserwować start zawodników biorących udział w wyścigu MTB-2011. My pojedziemy za ostatnim zawodnikiem. Sprawdzimy trasę wytyczoną specjalnie na tę okazję. Udamy się w kierunku wsi Proszówka, za zabudowaniami dawnego PGR-u, wzdłuż rzeki Kwisy, drogą polną w kierunku Brzezińca. Tam skręcimy koło dawnej świetlicy wiejskiej i dotrzemy do zabudowań Polmexu. Pojedziemy dalej do widocznej już kapliczki św. Anny. Na mecie weźmiemy udział w szeroko pojętej integracji z bractwem rowerowym.

W niedzielę 31 lipca z gryfowskiego rynku o godz. 10.00 wybierzemy się do Starej Kamienicy, przez Ubocze, Lubomierz, Pasiecznik i Barcinek. Dalej przez Małą Kamienicę, Kwieciszowice, Rębiszów, Proszówkę wrócimy do Gryfowa.

Od uczestników naszych wycieczek rowerowych wymagamy sprawnych hamulców i zdrowego rozsądku. Każdy uczestnik wycieczki jedzie na własną odpowiedzialność. Terminy, jak i same wycieczki, mogą się zmieniać, gdyż musimy brać pod uwagę warunki atmosferyczne. Jazda rowerem ma sprawiać nam przyjemność, więc nie ma obowiązku „na siłę” pedałować w deszcz lub śnieg. Dlatego podajemy numer kontaktowy tel. 609-172-486 i e-mail: wysopjan@op.pl.

 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty