10.10.2016
Agnieszka Muszka

Młodzi Gryfowscy Leśnicy na VIII Dolnośląskim Festiwalu Dary Lasu

Młodzi Gryfowscy Leśnicy na VIII Dolnośląskim Festiwalu Dary Lasu

Od 8 lat, w każdą ostatnią sobotę września, na jeden dzień Lwówek Śląski staje się „stolicą” dolnośląskiego leśnictwa. W tym mieście odbywa się Dolnośląski Festiwal – „Dary Lasu. Od kilku lat nasza szkoła – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II Gryfowie Śląskim jest aktywnym uczestnikiem tego wydarzenia. Szczególnie widoczni staliśmy się po utworzeniu Technikum kształcącego w zawodzie technik leśnik, co spowodowane było przede wszystkim faktem, że od tego momentu nasi uczniowie mają okazję prezentować się w swoich galowych mundurach leśników, rozwijać zainteresowania oraz przypomnieć o swoich osiągnięciach: uzyskanie tytułu laureata w Ogólnopolskim Konkursie Multimedialnym „Nasze Nadleśnictwo” oraz finalisty i laureata w IV Ogólnopolskim Turnieju Szkół „Eko”.

W 8 edycji lwóweckiej imprezy zaznaczyliśmy swoją obecność poprzez udział uczniów klas II i III Technikum, którzy pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych, prezentowali zainteresowanym naszą ekspozycją, niektóre działania realizowane przez uczniów w trakcie zajęć edukacyjnych. Wielkim zainteresowaniem, szczególnie wśród uczniów szkół podstawowych,  cieszyły się warsztaty prowadzone przez Pana Jana Harbula ze znajomości tropów zwierząt występujących w polskich lasach. W ramach Dolnośląskiego Festiwalu „Dary Lasu” wręczano również nagrody uczestnikom Konkursu Artystycznego „Przyroda wokół nas”, zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacji w Lwówku Śląskim. Jego laureatką została uczennica klasy II TL, Małgorzata Lisowska, przygotowująca swoją pracę pod kierunkiem Pani  Marty Rogólskiej – nauczyciela naszej Szkoły. 
W trakcie pobytu w Lwówku Śląskim uczniowie mieli również niepowtarzalną okazję uczestniczyć w działaniach edukacyjnych prowadzonych przez przedstawicieli Nadleśnictw Dolnośląskich, a także zapoznać się z technicznymi aspektami pracy urządzeń i maszyn stosowanych w leśnictwie. Uczestnictwo w Festiwalu umożliwiło uczniom klasy II TL sprzedawanie atrakcyjnych wypieków, a zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczą na zorganizowanie wycieczki klasowej.

W 8 edycji lwóweckiej imprezy zaznaczyliśmy swoją obecność poprzez udział uczniów klas II i III Technikum, którzy pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych, prezentowali zainteresowanym naszą ekspozycją, niektóre działania realizowane przez uczniów w trakcie zajęć edukacyjnych. Wielkim zainteresowaniem, szczególnie wśród uczniów szkół podstawowych,  cieszyły się warsztaty prowadzone przez Pana Jana Harbula ze znajomości tropów zwierząt występujących w polskich lasach. W ramach Dolnośląskiego Festiwalu „Dary Lasu” wręczano również nagrody uczestnikom Konkursu Artystycznego „Przyroda wokół nas”, zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacji w Lwówku Śląskim. Jego laureatką została uczennica klasy II TL, Małgorzata Lisowska, przygotowująca swoją pracę pod kierunkiem Pani  Marty Rogólskiej – nauczyciela naszej Szkoły. W trakcie pobytu w Lwówku Śląskim uczniowie mieli również niepowtarzalną okazję uczestniczyć w działaniach edukacyjnych prowadzonych przez przedstawicieli Nadleśnictw Dolnośląskich, a także zapoznać się z technicznymi aspektami pracy urządzeń i maszyn stosowanych w leśnictwie. Uczestnictwo w Festiwalu umożliwiło uczniom klasy II TL sprzedawanie atrakcyjnych wypieków, a zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczą na zorganizowanie wycieczki klasowej.

Marta Rogólska

Mieczysław Gnach

Drukuj/generuj pdf

Na skróty