31.07.2014
Agnieszka Muszka

Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB

Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB

Rowerowe zmagania 
(GRYFÓW ŚLĄSKI) W niedzielny poranek, 29 czerwca br., zawodnicy licencjonowani i niezrzeszeni, łącznie 115 osób, na trasie długości 11,5 km Gryfów Śl. – Brzeziniec – Proszówka, z metą na Górze Św. Anny przy Kaplicy Leopolda, rywalizowali w Mistrzostwach Dolnego Śląska MTB w jeździe indywidualnej na czas. 
Zawody były już VI wyścigiem kolarskim o Puchar Św. Anny z Proszówki, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki we współpracy z Urzędem Gminy i Miasta Gryfów Śl. na czele z burmistrzem Olgierdem Poniźnikiem, Radą Sołecką Proszówki z sołtysem Janem Augustem, OSP Proszówka i Brzeziniec.

Rowerowe zmagania 

W niedzielny poranek, 29 czerwca br., zawodnicy licencjonowani i niezrzeszeni, łącznie 115 osób, na trasie długości 11,5 km Gryfów Śl. – Brzeziniec – Proszówka, z metą na Górze Św. Anny przy Kaplicy Leopolda, rywalizowali w Mistrzostwach Dolnego Śląska MTB w jeździe indywidualnej na czas. Zawody były już VI wyścigiem kolarskim o Puchar Św. Anny z Proszówki, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki we współpracy z Urzędem Gminy i Miasta Gryfów Śl. na czele z burmistrzem Olgierdem Poniźnikiem, Radą Sołecką Proszówki z sołtysem Janem Augustem, OSP Proszówka i Brzeziniec.

Biuro zawodów zorganizowane zostało na parkingu przy Szkole Podstawowej w Gryfowie. Od godz. 8.00 auta klubów rowerowych z województwa dolnośląskiego szturmowały bramę wjazdową w celu dokonania zapisu swoich zawodników. Po godz. 10.00 sędzia główny Wiesław Kucab dokonał rozpoczęcia wyścigu honorowym startem wszystkich 115 zawodników w asyście policji i straży miejskiej oraz strażaków z Proszówki i Brzezińca. Dużym zaskoczeniem była niewielka różnica czasowa zwycięzców zmagań rowerowych. Spośród 81 kolarzy zrzeszonych w klubach najlepszy czas uzyskał w Mistrzostwach Dolnego Śląska Bartłomiej Iwański z UKS Centrum Sport Wąs Nowa Ruda (25.06.15). W nagrodę otrzymał puchar ufundowany przez burmistrza Gryfowa Olgierda Poniźnika oraz bon o wartości 400 zł do realizacji w sklepie Firmowym QUEST w Jeleniej Górze. Natomiast wśród 34 kolarzy bez licencji w VI Wyścigu MTB najlepszy czas wypracował Szymon Figurski z Gryfowa Śl. (26.33.21). W nagrodę wręczony został puchar ufundowany przez radnego Jerzego Guzego oraz bon o wartości 400 zł do realizacji we wspomnianym sklepie. Do wystartowania w wyścigu oprócz zawodników z klubów rowerowych zdecydowali się też pasjonaci z dwóch gryfowskich kółek – Grzegorz Kołodziej (31.19.96), Paweł Magier (34.12.95), Dominik Makarewicz (37.55.46), Zdzisław Figurski (39.02.73) i Jakub Rogulski (1.03.01.90). Szczęście uśmiechnęło się także do Sary Tonder z MKS Karolina Jaworzyna Śl. i Krzysztofa Kolak z Dębowego Gaju. 
Dla dzieci i młodzieży przy Kaplicy Leopolda zorganizowany został „Piknik Edukacyjny”, którego celem było wpojenie zasad bezpieczeństwa na drodze, a przygotowały go – Magdalena August, Dagmara Karpowicz i Pamela Trubisz.

Biuro zawodów zorganizowane zostało na parkingu przy Szkole Podstawowej w Gryfowie. Od godz. 8.00 auta klubów rowerowych z województwa dolnośląskiego szturmowały bramę wjazdową w celu dokonania zapisu swoich zawodników. Po godz. 10.00 sędzia główny Wiesław Kucab dokonał rozpoczęcia wyścigu honorowym startem wszystkich 115 zawodników w asyście policji i straży miejskiej oraz strażaków z Proszówki i Brzezińca. Dużym zaskoczeniem była niewielka różnica czasowa zwycięzców zmagań rowerowych. Spośród 81 kolarzy zrzeszonych w klubach najlepszy czas uzyskał w Mistrzostwach Dolnego Śląska Bartłomiej Iwański z UKS Centrum Sport Wąs Nowa Ruda (25.06.15). W nagrodę otrzymał puchar ufundowany przez burmistrza Gryfowa Olgierda Poniźnika oraz bon o wartości 400 zł do realizacji w sklepie Firmowym QUEST w Jeleniej Górze. Natomiast wśród 34 kolarzy bez licencji w VI Wyścigu MTB najlepszy czas wypracował Szymon Figurski z Gryfowa Śl. (26.33.21). W nagrodę wręczony został puchar ufundowany przez radnego Jerzego Guzego oraz bon o wartości 400 zł do realizacji we wspomnianym sklepie. Do wystartowania w wyścigu oprócz zawodników z klubów rowerowych zdecydowali się też pasjonaci z dwóch gryfowskich kółek – Grzegorz Kołodziej (31.19.96), Paweł Magier (34.12.95), Dominik Makarewicz (37.55.46), Zdzisław Figurski (39.02.73) i Jakub Rogulski (1.03.01.90). Szczęście uśmiechnęło się także do Sary Tonder z MKS Karolina Jaworzyna Śl. i Krzysztofa Kolak z Dębowego Gaju. Dla dzieci i młodzieży przy Kaplicy Leopolda zorganizowany został „Piknik Edukacyjny”, którego celem było wpojenie zasad bezpieczeństwa na drodze, a przygotowały go – Magdalena August, Dagmara Karpowicz i Pamela Trubisz.

Jak zapewnia sołtys Jan August – wyścig na Górę św. Anny w Proszówce, to nie tylko sport i rekreacja, ale także znakomity sposób na promocję urokliwych zakątków miasta i okolicznych sołectw.


Drukuj/generuj pdf

Na skróty