28.01.2019
Agnieszka Muszka

Koncert Noworoczny w Gryfowie Śląskim

Koncert Noworoczny w Gryfowie Śląskim

26 stycznia 2019 roku w Gryfowie Śląskim, w kościele Św. Jadwigi, odbył się Koncert Noworoczny „Mija Rok”, na którym wystąpili muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry oraz Chór Harfa z Piechowic.

Koncerty noworoczne organizowane przez władze Powiatu Lwóweckiego we współpracy z władzami poszczególnych gmin to już tradycja. Organizowane są one już od dwudziestu lat.

– Te koncerty to podkreślenie takiej dobrej współpracy i więzi z gminami powiatu lwóweckiego – tłumaczy Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, który dodaje, iż co roku odbywają się one w innej gminie naszego powiatu. Ma to na celu podkreślenie takiej dobrej współpracy z Powiatu z poszczególnymi gminami. Wprawdzie ta współpraca jest realizowana przez cały rok, jednak te koncerty są jej takim ukoronowaniem. – To jest taka wisienka na torcie, święto Gminy i Powiatu wspólnie organizowane w postaci Koncertu Noworocznego. – dodaje Starosta, który przyznaje, iż Koncerty Noworoczne to święto głównie mieszkańców i takie dobre wejście w nowy rok. – To jest święto mieszkańców i są to koncerty organizowane głównie dla mieszkańców.

Tegoroczny Koncert odbył się w sobotę, 26 stycznia 2019 roku w kościele pw. Św. Jadwigi w Gryfowie Śląskim. Przybyli na to wyjątkowe wydarzenie goście mieli okazję wysłuchać wspaniałych kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej przy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze pod batutą Marka Fligera oraz Chóru „Harfa” z Piechowic pod batutą Wiesławy Tobiasz. 


Wszystkich powitał gospodarz ksiądz Krzysztof Kurzeja – Mam nadzieję, że będziemy przeżywać piękne, wspaniałe chwile wsłuchując się w utwory pastoralne i kolędy, które zaśpiewają wspaniali artyści. – mówił proboszcz gryfowskiej parafii, który podziękował także organizatorom za wybór gryfowskiej świątyni. 


Później głos zabrali Pan Daniel Koko, Starosta Lwówecki i Pan Olgierd Poniźnik Burmistrz Gryfowa Śląskiego, którzy powitali poszczególnych gości, wśród których nie zabrakło samorządowców, przedstawicieli gminnych i powiatowych jednostek, czy przedstawicieli służb mundurowych. Tak Starosta jak i Burmistrz zachęcali wszystkich do aktywnego włączenia się w ten koncert i wspólnego śpiewania – Dziś w trwającym jeszcze okresie Bożego Narodzenia wysłuchamy a także zaśpiewamy wspólnie z chórem kolędy i pastorałki, do czego Państwa gorąco zachęcam. – mówił Starosta.  –  Wspólne nasze kolędowanie bardzo zbliża ludzi i jednoczy, daje uczucie bliskości, więzi. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem, miłością, otwartością i ludzką solidarnością. – dodawał Burmistrz. 


Jak się szybko okazało zgromadzonych wcale nie trzeba było specjalnie zachęcać do aktywnego udziału. Wybrany repertuar wszystkim dobrze znanych i lubianych kolęd w znakomitej oprawie muzycznej nie mógł się nie podobać a pięknie podświetlone wnętrza gryfowskiej świątyni dodawały koncertowi wyjątkowego uroku.


Drukuj/generuj pdf

Na skróty