27.05.2015
Agnieszka Muszka

Każdy malował słonia

Każdy malował słonia

7 maja br. w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w gryfowskiej bibliotece gościły dzieci, rodzice, dziadkowie oraz młodzież. Każdy czytelnik – czy to mały, czy duży malował własnego słonia lub kolorował albo lepił go z masy solnej.

Obowiązkowo odbył się przegląd książeczek o słoniach: afrykańskich, indyjskich oraz bajkowych. Dla młodszych dzieci przygotowano kolorowanki ze słonikami – mówi Marzena Wojciechowska, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gryfów Śl. – W trakcie zajęć powstał duży słoń w kratkę o imieniu ELMER z imionami uczestników zajęć otwartych w bibliotece.

Poza tym w miejscowej książnicy odbyła się również wystawa słoni porcelanowych oraz słoni pluszowych do zabawy. Dzieci wykonały też super słonie „Niezapominajki” z papieru, pracując na podstawie przeczytanej książeczki pt. „Niezapominajek” Michaela Broada. Podobne zajęcia odbyły się 8 maja br. z grupą przedszkolaków „Wiewiórki” oraz z klubem przyjaciół Koziołka Matołka. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki poczęstunek, a młodsze dzieci dodatkowo na pamiątkę pobytu w bibliotece kolorowe bajeczki.

– Zapraszamy do naszej biblioteki, a także do podziwiania ilustracji słoni, które zostały wywieszone w holu placówki – zachęca Marzena Wojciechowska.

Ziemia Lubańska

Drukuj/generuj pdf

Na skróty