24.06.2015
Agnieszka Muszka

Karygodne zachowanie!

Karygodne zachowanie!

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważna jest dla nas przyroda. Rola zieleni w mieście jest ogromna- kształtuje krajobraz, ale przede wszystkim daje możliwość kontaktu z naturą oraz łagodzi uciążliwości związane z życiem w mieście.

Kontrola wilgotności, temperatury czy zatrzymywanie wilgoci w glebie to tylko najważniejsze punkty. Zieleń stanowi także barierę dla wiatrów, tłumi hałas, zatrzymuje kurz, gazy, tworzy zapory przeciwpożarowe. Roślinność ogranicza także zanieczyszczenie powietrza.

Jednak niektórym osobom, jak widać na załączonym zdjęciu, bardzo przeszkadza taki pozytywny wpływ. Na początku czerwca bowiem otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańców o celowym niszczeniu świerków rosnących na podwórku budynku zlokalizowanego przy ul. Kolejowej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która usunęła drzewo lub je zniszczyła ponosić będzie odpowiedzialność na gruncie prawa karnego i cywilnego.

W chwili obecnej prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w celu znalezienia sprawców i pociągnięcia ich do odpowiedzialności za popełniony czyn.

Na szczęście takie akty wandalizmu nie zdarzają się zbyt często i mamy nadzieję, że dbałość o zieleń i środowisko, w którym żyjemy leży wszystkim naszym mieszkańcom głęboko na sercu.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty