08.12.2021
Agnieszka Muszka

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Jubileusz  50-lecia pożycia małżeńskiego

50 lat w życiu człowieka to niewiele, ale 50 lat w życiu małżeństwa, to 18 250 spędzonych dni, setki tysięcy godzin, miliony minut.

 

W niedzielę 5 grudnia br. Państwo Jadwiga i Jan Kubiszynowie z Młyńska uhonorowani zostali medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi  8 września 2021 r.  przez Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę.

Aktu dekoracji dokonali, podczas spotkania mikołajowego w Młyńsku, Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski Pan Olgierd Poniźnik  w asyście Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Gryfów Śląski Pana Mateusza Królaka.

Pani Jadwiga przez wiele lat pracowała w Zakładzie Farmaceutycznym Polfa, a następnie Jelfa, małżonek Jan w Oddziale PKS Jelenia Góra. Pani Jadwiga przez wiele lat była aktywnym członkiem Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich. Pan Jan, przez 50 lat uczestniczył aktywnie w szeregach OSP Młyńsko, pełniąc funkcję Prezesa OSP i wiceprzewodniczącego ZM-G ZOSP. Jest odznaczony „Złotym Znakiem Związku”, a Pani Jadwiga odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Małżonkowie wychowali dwie córki, Małgorzatę i Dorotę. Doczekali się jednego wnuka .

Życzymy im dużo, dużo dobrego zdrowia oraz dożycia kolejnych żelaznych i diamentowych godów.

Kierownik USC Gryfów Śląski

Krystyna Samborska

Drukuj/generuj pdf

Załączniki:

Na skróty