03.09.2010
Agnieszka Muszka

Jakie były wakacje w Gryfowie Śląskim

Jakie były wakacje w Gryfowie Śląskim

Miejsko – Gminny Ośrodek  Kultury co roku stara się zapewnić czas letniej kanikuły dzieciom, które nie wyjechały na kolonie, obozy  czy wczasy  z rodzicami.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty plastyczne, projekcje filmów, warsztaty glinolepienia, czy warsztaty techniki decoupage i filcowania  to zadania , które zostały zrealizowane w czasie wakacji w M-GOK. Dużą frekwencją cieszyły się festyny wakacyjne w Wolbromowie, Rząsinach, przy ulicy Partyzantów w Gryfowie, na boisku przy Szkole Podstawowej, podczas których w konkurencjach sportowych rywalizowały dzieci, młodzież, również przy wsparciu rodziców. W miesiącu lipcu w sali widowiskowej odbyły się projekcje filmowe połączone z warsztatami glinolepienia, a w każdy poniedziałek, środę, czwartek można było spróbować swoich sił w zajęciach sekcji plastycznej. W miesiącu  sierpniu dzieci  młodzież brały czynny udział w zajęciach sekcji decoupage. Uczestnicy „ Wakacji” są zdania, że była to ciekawa forma wypoczynku. Zajęcia miały różnorodny  charakter, dzięki czemu wynieśli oni z nich mnóstwo wiedzy i zabawy.

 

W piątek 27 sierpnia 2010 na gryfowskim rynku  odbyły się koncerty kończące wakacje. Dzięki inicjatywie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury dzieci, młodzież oraz dorośli mogli się spotkać i bawić podczas koncertów. Na estradzie wystąpili: SKAUCI z  Nielestna, kabaret ADecHaDe z Jeleniej Góry, DAYBREAK z Lubania oraz HIGHWAY z Gryfowa. 

 

A.D.

 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty