09.03.2023
Paweł Cerkanowicz

Informacja w sprawie preferencyjnego zakupu węgla

Informacja w sprawie preferencyjnego zakupu węgla

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy, iż rozpatrzono wszystkie wnioski na preferencyjny zakup węgla złożone w 2022 roku. Ostatnie tony węgla z zamówienia złożonego w zeszłym roku właśnie zostają dowożone do Państwa domów. Dystrybucją węgla na terenie naszej Gminy zajmuje się Skład Opału Hawrylewicz L., Sodolski D. z siedzibą w Uboczu 302. Mieszkańcy Gminy Gryfów Śląski są zaopatrzeni w węgiel, który do obrotu wprowadza Polska Grupa Górnicza S.A. w Katowicach. Węgiel pochodzi z polskich kopalń, pierwotnie był to sortyment retopal ekogroszek (KWK Piast – Ziemowit), orzech (kopalnia KWK Jankowice), orzech (KWK Wesoła), który dostarczał nam Kwalifikowany Dostawca Węgla w Pisarzowicach. W związku z tym, iż wymieniony skład nie był w stanie obsłużyć wszystkich zainteresowanych obecnie węgiel dowożony jest do nas z Legnicy sortyment typu groszek II (ekogroszek), kostka i orzech (kopalnia Staszic – Wujek) pochodzący z polskiej kopalni Staszic.

W marcu i kwietniu będziemy kontynuować sprzedaż węgla w ilościach zamówionych na obecny rok wynikających z wniosków złożonych przez mieszkańców.

Dostawy są regularne, jakość przywożonego węgla nie budzi zastrzeżeń oraz posiada wymagane certyfikaty.

Dotychczas wystawiliśmy 689 faktur na zakup węgla po preferencyjnej cenie i dotąd udało nam się dostarczyć do gospodarstw domowych w naszej gminie ponad 898 ton węgla (stan na dzień 06.03.2023r.). Wnioski na rok 2023 były przyjmowane do 10 marca.

Jak będzie wyglądała sprzedaż węgla na kolejny sezon grzewczy poinformujemy w późniejszym terminie.

 

Przygotowały: Paulina Kordalska i Agnieszka Bocian UGiM Gryfów Śląski

Drukuj/generuj pdf

Na skróty