04.07.2014
Agnieszka Muszka

informacja o Społecznych Informatorach Tursytycznych

informacja o Społecznych Informatorach Tursytycznych

Z wielką przyjemnością możemy poinformować, że zainicjowany przez Dolnośląską Organizację Turystyczną projekt „Społeczny informator turystyczny” wystartował z powodzeniem na terenie Szklarskiej Poręby, Legnicy i Wałbrzycha. Jesteśmy gotowi uruchomić kolejne grupy na Dolnym Śląsku – zapraszamy do współpracy.

W Szklarskiej Porębie już podczas długiego majowego weekendu Społeczni Informatorzy Turystyczni pomagali turystom w kluczowych miejscach w mieście i najbliższej okolicy (parking przy wodospadzie Szklarki i Kamieńczyka, Zakręt Śmierci, centrum miasta i inne). W miejscach tych odpowiadali na pytania dotyczące zarówno najbliższej okolicy, jak i całego regionu. 


W Legnicy wolontariusze od lipca będę wspierać organizatorów imprez odbywających się w tym mieście m.in. prowadząc akcję informacyjną przed imprezą oraz promując atrakcje turystyczne Legnicy w jej trakcie. 

W Wałbrzychu społeczni informatorzy rozpoczęli pracę na Zamku Książ, gdzie oprócz informowania licznie odwiedzających turystów o atrakcjach miasta pomagają im w poruszaniu się po licznych atrakcjach Zamku i okolicy. 


Wolontariusze są w tym projekcie przede wszystkim ambasadorami swojej miejscowości; dzięki ich obecności znacznie ułatwiono przyjezdnym dostęp do informacji turystycznej, przez co miasto zyskuje w oczach odwiedzających opinię lepiej przygotowanego na ich przyjęcie. Aż do końca wakacji będzie ich można spotkać w momentach największego ruchu turystycznego oraz podczas imprez turystycznych. 


Społeczny Informator Turystyczny to projekt Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Jego celem aktywizacja osób 50+ które w aktywny sposób spędzają czas. Przewiduje się podpisanie umów wolontariackich łącznie z co najmniej 60 osobami na całym Dolnym Śląsku; będą one wyposażone w zielone torby oraz niezbędne materiały promocyjno – informacyjne. Mobilni informatorzy turystycznych przechodzą w ramach projektu odpowiednie szkolenie z wiedzy o regionie oraz obsłudze klienta. Naszych miłych informatorów będzie można spotkać na szlakach turystycznych do końca wakacji.


W sprawie wszelkich informacji dotyczących Społecznych Informatorów Turystycznych prosimy o kontakt z biurem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej we Wrocławiu z panem Jakubem Feiga (feiga@dot.org.pl, 71 793 97 22, 603 250 365). Drukuj/generuj pdf

Na skróty