19.10.2014
Agnieszka Muszka

IIII miejsce na Dolnym Śląsku

Od rajdu do Mistrzostw Dolnego Śląska w MTB Reprezentacja ZSOiZ Gryfów Śląski  4 czerwca w składzie: Kamil Romanowski, Marcin Dec i Kamil Frydrych udała się na Mistrzostwa Dolnego Śląska w rowerach górskich MTB. Wyjazd do Chojnowa był pierwszą wyprawą na zawody w tej dyscyplinie. Drużyna ZSOiZ miała jechać w składzie pięcioosobowym ,więc pojechaliśmy w okrojonym składzie.

Pomimo tego byliśmy nastawieni bojowo. Przyjechaliśmy do Chojnowa około godziny 7:30 . Zawody tej rangi skupiły na starcie zawodników z czołowych klubów Dolnego Śląska ( nasza ekipa wyglądała jak tzw. Kopciuszek). Po zapoznaniu z trasą przejazdu wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo (stroma i kręta trasa) . Podczas wyścigu szkół podstawowych było wiele wypadków, dlatego start naszej ekipy był opóźniony prawie o godzinę. Patrząc na sprzęt naszych rywali ( rowery warte od 8 do 10 tysięcy złotych) wiedzieliśmy, że będzie trudno. Na starcie wyścigu chłopców szkół ponadgimnazjalnych stanęło 34 zawodników. Trasa była tak trudna ,że ukończyło zawody tylko 25 zawodników. Najlepszy wynik z naszej drużyny osiągnął Kamil Romanowski, który zajął wysokie 15 miejsce pokonując kilku zawodowców. Natomiast Marcin Dec był 20 ,a Kamil Frydrych 21. W sumie nasza drużyna zdobyła 97pkt. i zajęła III miejsce na Dolnym Śląsku. Opiekunem grupy i założycielem szkolnego koła cyklistycznego jest Arkadiusz Cichoń Punktacja zespołowa: