11.10.2019
Paweł Cerkanowicz

II PIESZE WĘDRÓWKI Z GRYFOWA DO PROSZÓWKI

II PIESZE WĘDRÓWKI Z GRYFOWA DO PROSZÓWKI

Druga edycja impreza rodzinna w gminie Gryfów odbyła się w tym roku 14 września Organizatorem i inicjatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki. Wydarzenia zostało współfinansowane z budżetu Gminy i Miasta Gryfów Śląski w ramach realizacji zadania publicznego. Celem imprezy jest stworzenie atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego w gronie rodziny, popularyzacja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu oraz promocja walorów krajoznawczych i historycznych Gryfowa oraz Proszówki.

W piękne, słoneczne i wyjątkowo ciepłe południe swoją wędrówkę rozpoczęło od godz. 12.00 z Rynku w Gryfowie 6 rodzin zamieszkałe w Gminy Gryfów. Rodziny na starcie otrzymały karty startowe z opisem wyprawy w treści należało wykonać: 7 zadań na spostrzegawczość i ich wynik zapisać, zaliczyć punkty kontrolne (m.in. zadania z wiedzy o Proszówce, sprawnościowe, manualne) za które rodziny otrzymywały punkty. Dziękujemy obsłudze punktów kontrolnych: biuro zawodów rynek Gryfów- Adriana Karpowicz, szpital – Agnieszka Królak, kasztany –  Darek August, świetlica wiejska w Proszówce – Agnieszka August, remiza OSP Proszówka-  Leszek Paliwoda, Kapliczka Leopolda – Jola Burkot, biuro zawodów w Proszówce – Anna Zawisza-Paliwoda. Do pokonania rodziny miały trasę długości ok. 5 km. Na łączną klasyfikację rodzin miały wpływ zdobyte punkty, ale również duże znaczenia odegrał czas przejścia. Najszybciej trasę pokonała rodzina Łój z Młyńska uzyskując czas 1 godz. 33 min.

I miejsce oraz tytuł Rodziny Roku 2019 otrzymała rodzina Łój z Młyńska w nagrodę otrzymali Puchar Rodziny Roku ufundowany przez Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski Olgierda Poniźnika oraz nagrodę voucher do realizacji w sklepie DECATHLON o wartości 400zł

II miejsce zajęła rodzina Wilasów z Gryfowa w nagrodę otrzymała voucher do realizacji w sklepie DECATHLON o wartości 300zł

III miejsce  rodzina Pastuch z Gryfowa w nagrodę otrzymali voucher do realizacji w sklepie DECATHLON o wartości 200zł

IV rodzina Niechwiadowicz, V rodzina Budreckich, VI rodzina Fill, w nagrodę otrzymali zestawy upominkowe od Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki. Wszystkie rodziny otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale oraz posiłek regeneracyjny.

Nad prawidłowym przebiegiem Pieszych Wędrówek czuwała komisja sędziowska w składzie Olgierd Poniźnik, Adriana Karpowicz, Anna Zawisza-Paliwoda.

Na placu rekreacyjnym w Proszówce czekała kolejna niespodzianka była to gra „Potyczki Gryfów”. W zabawie mógł wziąć udział każdy bez ograniczeń wiekowych a gra polegała na pobraniu karty, zebraniu 6 naklejek, które otrzymywało się za wykonanie zadań przygotowanych przez instytucje i organizacje. Bardzo dziękujemy w tym miejscu za obecność i pomoc w organizacji tej zabawy: Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Gryfowie z Magdaleną Antonowicz, Zagrodzie „Alpaki z Proszówki” – Szymon Kownacki, Zespołowi folklorystycznemu „Sołtysowe Gryfinki” z Proszówki, Radzie Sołeckiej wsi Proszówka – Justyna Rusinek, Ochotniczej Straży Pożarnej – Leszek Paliwoda, w imieniu Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki zabawę poprowadziła Anna Zawisza – Paliwoda. W zabawie pobranych zostało 37 kary gry „Potyczki Gryfów” a  wśród wszystkich uczestników, którzy oddali kupony zostały rozlosowane 4 nagrody. Główną nagrodą był voucher o wartości 100 zł do realizacji w sklepie DECATHLON.

Dodatkowo dla wszystkich uczestników czekała strefa gastronomiczna z pysznymi kiełbaskami i pierogami obsługiwana przez Kazimierza Rutkowskiego, Leszka Paliwoda, Roberta Karpowicza, Damiana Rusinka, Jacka Baran, oraz słodki bufet z domowymi ciastami przygotowany przez zespół „Sołtysowe Gryfinki” i Stowarzyszenie obsługiwany przez Kasię Hasiuk, Jolę Burkot, Agnieszkę Królak. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał ratownik medyczny z PATROL-MEDu.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację wydarzenia. Szczególne podziękowania składamy Zakładom Mięsnym Państwa Marka i Dariusza Niebieszczańskim. Uczestnikom dziękujemy za stworzenie fajnej rodzinnej atmosfery imprezy. Pełna fotorelacja w galerii na facebook / Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki/

Anna Zawisza-Paliwoda
Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki

Zadanie współfinansowane z budżetu
Gminy Gryfów Śląski
w ramach realizacji oferty zadania publicznego

 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty