21.12.2009
Agnieszka Muszka

II Bieg Mikołajkowy

II Bieg Mikołajkowy

Już po raz drugi 6 grudnia ulicami Gryfowa mimo fatalnej pogody wystartował Bieg Mikołajkowy. Na trasę wyruszyła spora grupa zawodników, by sprawdzić swoje siły i aktywnie spędzić czas.

Celem imprezy jest przede wszystkim popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej, ale również sportowe pożegnanie roku 2009 i przywitanie 2010. Uczestnicy startowali w szeregu kategorii wiekowych od przedszkolaków, poprzez szkoły podstawowe i młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na dystansach od 100 do 2000 metrów – w zależności od wieku. W biegu głównym swoich sił spróbować mogli urodzeni w 1989 roku i starsi. Tutaj do pokonania było 3000 m.

 

Znakomite sukcesy podczas tego sportowego wydarzenia zanotowali biegacze z klubu Olsza Olszyna, którzy także i tutaj dali o sobie znać. Wśród juniorów wygrał Łukasz Janda i Agata Baszak, drugie miejsca zajęli Kasia Ślusarczyk, Patrycja Bosiak, Mateusz Socha, Nikola Masierak oraz Kacper Kulig, zaś trzecie wywalczyli Marcin Ksobiech i Karolina Jankowska.

 

Organizatorami II Biegu Mikołajkowego był UKS „Atleta” Rząsiny, miejscowa SP im ks. Alojsa Andrickego, Starostwo Powiatowe we Lwówku Śląskim, Urząd Gminy i Miasta, Komenda Policji, Straż Miejska i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury z Gryfowa Śląskiego oraz SL GKS „OLSZA” Olszyna.

 

Ziemia Lubańska Nr 24(383) * 16.12.2009-6.01.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty