29.12.2011
Agnieszka Muszka

Idea

Idea

Gryfów jest małym miastem, ale ma wielkie szczęście do wydarzeń artystycznych. Po wielu wspaniałych wernisażach wystaw twórców lokalnych, które od maja br. co miesiąc odbywały się w galerii Europejskiego Centrum Kulturalno-Informacyjnego, przyszedł czas na wydarzenie wieńczące rok 2011.

„Oto gościmy w naszych skromnych progach artystę światowego formatu, profesora warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, zdobywcę niezliczonej ilości ogólnopolskich i międzynarodowych nagród, a jednocześnie twórcę mocno związanego z Gryfowem- pana Rafała Strenta…” – tak rozpoczęto powitanie bohatera wieczoru i autora wspaniałych prac, które w czwartkowy wieczór 29 grudnia mogli podziwiać gryfowianie. Zanim to nastąpiło, głos zabrał autor oraz burmistrz Gryfowa. Muzycznie wernisaż uświetnili Agnieszka Redźko (wokal) i Paweł Zatoński (instrumenty klawiszowe). Każdy prezentowany utwór był dedykowany profesorowi.

Nie zawiodła gryfowska publiczność. Goście z trudem zmieścili się w galerii. Zawitali radni naszej gminy oraz samorządu, przedstawiciele powiatu lwóweckiego, przedstawiciele środowisk kulturalnych, oświatowych, goście z ościennych miast, Niemiec, Włoch, Japonii, Szwecji etc, etc. Było szumnie, a jednocześnie kameralnie, światowo i lokalnie swojsko, wybitnie artystycznie i absolutnie niepowtarzalnie.

Tych, którzy nie mogli przybyć na wernisaż pocieszamy: wystawa czynna będzie do ok. 10 lutego. Serdecznie Państwa zapraszamy. Takiej okazji nie można przepuścić. Wystawa jest czynna w godzinach pracy Biblioteki Publicznej.

 

więcej na: www.biblioteka.gryfow.info

Drukuj/generuj pdf

Na skróty