27.01.2014
Agnieszka Muszka

Hotelarskie ABC

Hotelarskie ABC

6 grudnia br. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śl. zamienił się w… hotel. Nauczyciele przedmiotów hotelarskich oraz uczniowie w zawodzie technik hotelarstwa przygotowali działania obrazujące specyfikę zawodu hotelarz. W bogatym programie warsztatów znalazło się m.in. spotkanie z dyrektor hotelu „Malinowy Dwór” w Świeradowie-Zdroju, prezentacja obiektów niekonwencjonalnych oraz usług hotelarskich w środkach transportu, filmy z wycieczek zawodoznawczych, kabaret tematyczny, konkursy z mikołajkowymi nagrodami. Wśród zaproszonych gości byli uczniowie z gimnazjum w Leśnej i Gryfowie Śl.

W Malinowym Dworze szkoła realizuje przedmiot pracownia hotelarska w zakresie praktycznym i stąd właśnie – dzięki dobrej współpracy – młodzież mogła poznać tajniki tego fachu.

– Przedsięwzięcie „Hotelarskie ABC” było kontynuacją wyjazdu na Międzynarodowe Targi Turystyki w Lipsku, podczas których nasza młodzież poszerzała wiedzę z zakresu najnowszej, szeroko pojętej międzynarodowej oferty turystycznej oraz marketingu turystycznego – podsumowuje Małgorzata Wiśniewska, dyrektor ZSOiZ im. Jana Pawła II w Gryfowie Śl.


Drukuj/generuj pdf

Na skróty