Gryfów Śląski

Malowniczo położone na Pogórzu Izerskim Miasto i Gmina Gryfów Śląski zachwyci każdego kto do nas zawita. Liczne pagórki tworzą wspaniałe punkty widokowe na Góry Izerskie i Karkonosze.

Rzeka Kwisa i Jezioro Złotnickie przyciągają turystów i wędkarzy dzięki bogactwie różnorodnych gatunków ryb występujących w tych wodach.Ceniących historię i zbytki zainteresuje uroczy rynek miasta z ratuszem, nad którym góruje widoczna z daleka wieża jedyna taka na Dolnym Śląsku. Jest to również wspaniały punkt widokowy.a

Rynek otaczają zabytkowe renesansowe i barokowe kamieniczki, a na placu ratuszowym zabytkowa fontanna przypominająca jedną z ciekawych historii dawnego miasta.

W pobliżu piękny późnogotycki kościół z kaplicą, w której mieści się epitafium rodziny Schaffgotschów. Uprawiającym turystykę aktywną polecamy liczne trasy piesze i rowerowe jak również do jazdy konno, przy których zlokalizowane są ciekawe zabytki naszej gminy m.in. ruiny Zamku Gryf w Proszówce, ruiny Zamku Podskale w Rzasinach oraz liczne  pałace i kościoły. W Gryfowie rzeka Kwisa obchodzi corocznie, w czerwcu, swoje święto – Kwisonalia. Wędkarze mają możliwość udziału w wielu konkursach wędkarskich. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji w konkursach związanych z wodą, m.in. w przeprawie przez Kwisę ” Na czym kto może„, turnieju piłki plażowej. Od 2008, podczas imprezy, odbywa się promocja pstrąga, który licznie występuje w wodach rzeki Kwisy, m.in. poprzez turnieje kulinarne.

Turyści  pragnący zatrzymać się na dłuższy pobyt mają do wyboru gospodarstwa agroturystyczne w atrakcyjnie położonych miejscach lub ośrodki wypoczynkowe nad jeziorami:  Złotnickim i Leśniańskim.

Serdecznie zapraszamy do Gryfowa !