07.07.2022
Paweł Cerkanowicz

Gryfów Śląski: Znamy zwycięzców zawodów sportowo-pożarniczych

Gryfów Śląski: Znamy zwycięzców zawodów sportowo-pożarniczych

Poznaliśmy najlepsze drużyny OSP z terenu gminy Gryfów Śląski. Te wyłonione zostały w zawodach, które w niedzielne popołudnie odbyły się na gryfowskim stadionie miejskim. Udział w nich wzięły drużyny dziecięce, młodzieżowe, kobiece, męskie oraz goście z zaprzyjaźnionej gminy Gryfice.

 

3 lipca 2022 roku w Gryfowie Śląskim odbyły się zawody sportowo- pożarnicze, w których udział wzięło 7 drużyn męskich z terenu gminy Gryfów Śląski, walczących nie tylko o puchar i nagrody, ale także możliwość startu w zawodach powiatowych, które planowane są na wrzesień br. W zawodach wystartowała także głośno dopingowana drużyna kobieca z OSP Wolbromów. Nie zabrakło także najmłodszych strażaków z MDP OSP Rząsiny i MDP OSP Ubocze. Gościnnie w zawodach wystartowała również drużyna OSP Kukań z zaprzyjaźnionej z Gryfowem Śląskim gminy Gryfice.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7×50 m z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych. Nad ich poprawnością czuwała Komisja sędziowska w skład której weszli funkcjonariusze KP PSP w Lwówku Śląskim powołani przez Komendanta st. bryg. Mariusza Mroza. Sędzią głównym zawodów był st. kpt. Robert Duliński, ponadto w skład komisji sędziowskiej weszli: kpt. Bartosz Lisowski, asp. Adam Rzeczycki, mł. ogn. Kamil Lampart, sekc. Filip Bąk, sekc. Małgorzata Czepiel i asp. Agnieszka Dworak.

Dodatkową atrakcja dla wszystkich przybyłych był pokaz pierwszej pomocy oraz strażacki poczęstunek.

Klasyfikacja generalna zawodów sportowo- pożarniczych OSP gminy Gryfów Śląski:

  1. OSP Ubocze – 112,97 pkt.
  2. OSP Rząsiny – 125,88 pkt.
  3. OSP Wolbromów – 129,12 pkt.
  4. OSP Gryfów Śląski – 143,62 pkt.
  5. OSP Młyńsko – 151,25 pkt.
  6. OSP Krzewie Wielkie – 165,35 pkt.
  7. OSP Proszówka – 172,75 pkt.
  1. Jedyna Drużyna Kobieca z  OSP Wolbromów w klasyfikacji generalnej zdobyła 179,47 pkt.

Goście z OSP Kukań zdobyli łącznie 132,59 pkt.

W startach drużyn dziecięcych i młodzieżowych liczyła się głównie dobra zabawa w duchu rywalizacji. Wszystkie drużyny były zwycięskie.

Drużyna Dziecięca OSP Ubocze
Drużyna Dziecięca OSP Rząsiny

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Ubocze
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Rząsiny

za lwowecki.info

Drukuj/generuj pdf

Na skróty