09.11.2011
Agnieszka Muszka

Gryfów nabiera kolorów

Gryfów nabiera kolorów

Tradycyjnie wraz z nadejściem jesieni w gminie Gryfów przychodzi także czas na rozstrzygnięcie ogłoszonych przez władze gminy konkursów zt. „Gmina Gryfów Śląski – czysta i gospodarna” oraz „Ukwiecone Miasto”.

Rozstrzygnięcie pierwszego z nich odbyło się 30. września podczas wyjazdowej sesji Rady Miejskiej w Krzewiu Wielkim. Komisja konkursowa wcale nie miała łatwego zadania. Jednak po przeprowadzonej lustracji poszczególnych posesji, zgłoszonych przez sołectwa, I miejsce przyznano Krystynie i Zbigniewowi Dubaniewicz z Ubocza, II Danucie i Edwardowi Kumoś z Wolbromowa oraz III Alinie i Bronisławowi Niebieszczańskim z Proszówki. Specjalne wyróżnienia wręczono Janinie Bąk z Młyńska i Janinie Jaworskiej z Rząsin. 
Z kolei 11. października odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Ukwiecone miasto”, który przeprowadzany był w czterech kategoriach: najpiękniej ukwiecony ogródek w zabudowie jednorodzinnej, przy obiektach usługowo-handlowych, w zabudowie wielorodzinnej oraz ukwiecony balkon lub okno. w sumie wpłynęło aż 20 zgłoszeń. W pierwszej kategorii najlepsi okazali się Bożena i Bogdan Jaskuła, Krystyna i Wojciech Jezierscy oraz Elżbieta i Ryszard Denisienko. W drugiej Restauracja-pizzeria TREVI, Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Restauracja MAGNOLIA. Spośród zgłoszeń w kategorii „zabudowa wielorodzinna” nagrodzona została Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Kolejowej 21 a, Paulina Karnauch oraz Elżbieta Rabo i Iwona Brodziska. Za najpiękniej ukwiecony balkon lub okno uhonorowani zostali Bożena i Krzysztof Denisienko, Beata i Kazimierz Rotkiewicz oraz Mirosława i Aleksander Rubaj.
– Zależy nam bardzo żeby poprawić estetykę miasta, a więc wygląd domów i ich najbliższego otoczenia – mówi burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik. – Taki był cel tych konkursów. O tym jak wygląda miasto decyduje nie tylko gmina, ale również cała społeczność. Patrząc na Gryfów było w tym roku o wiele lepiej.
Nabiera on kolorów i to właśnie dzięki samym mieszkańcom, którzy chętnie przystępują do tego typu konkursów. Nie bez znaczenia dla wizerunku miasta i jego urokliwości są także nowe elewacje i nasadzenia. W ogóle przyznać należy, że Gryfów z każdym rokiem staje się coraz bardziej atrakcyjny.

Rozstrzygnięcie pierwszego z nich odbyło się 30. września podczas wyjazdowej sesji Rady Miejskiej w Krzewiu Wielkim. Komisja konkursowa wcale nie miała łatwego zadania. Jednak po przeprowadzonej lustracji poszczególnych posesji, zgłoszonych przez sołectwa, I miejsce przyznano Krystynie i Zbigniewowi Dubaniewicz z Ubocza, II Danucie i Edwardowi Kumoś z Wolbromowa oraz III Alinie i Bronisławowi Niebieszczańskim z Proszówki. Specjalne wyróżnienia wręczono Janinie Bąk z Młyńska i Janinie Jaworskiej z Rząsin. Z kolei 11. października odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Ukwiecone miasto”, który przeprowadzany był w czterech kategoriach: najpiękniej ukwiecony ogródek w zabudowie jednorodzinnej, przy obiektach usługowo-handlowych, w zabudowie wielorodzinnej oraz ukwiecony balkon lub okno. w sumie wpłynęło aż 20 zgłoszeń. 

 

W pierwszej kategorii najlepsi okazali się Bożena i Bogdan Jaskuła, Krystyna i Wojciech Jezierscy oraz Elżbieta i Ryszard Denisienko. W drugiej Restauracja-pizzeria TREVI, Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Restauracja MAGNOLIA. Spośród zgłoszeń w kategorii „zabudowa wielorodzinna” nagrodzona została Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Kolejowej 21 a, Paulina Karnauch oraz Elżbieta Rabo i Iwona Brodziska. Za najpiękniej ukwiecony balkon lub okno uhonorowani zostali Bożena i Krzysztof Denisienko, Beata i Kazimierz Rotkiewicz oraz Mirosława i Aleksander Rubaj.- Zależy nam bardzo żeby poprawić estetykę miasta, a więc wygląd domów i ich najbliższego otoczenia – mówi burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik. 

 

Taki był cel tych konkursów. O tym jak wygląda miasto decyduje nie tylko gmina, ale również cała społeczność. Patrząc na Gryfów było w tym roku o wiele lepiej.Nabiera on kolorów i to właśnie dzięki samym mieszkańcom, którzy chętnie przystępują do tego typu konkursów. Nie bez znaczenia dla wizerunku miasta i jego urokliwości są także nowe elewacje i nasadzenia. W ogóle przyznać należy, że Gryfów z każdym rokiem staje się coraz bardziej atrakcyjny.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty