30.05.2017
Agnieszka Muszka

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

28 maja 2017 roku na Stadionie Miejskim w Gryfowie Śląskim odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej Gminy.
Startowało w nich udział 8 drużyn  OSP z: Gryfowa Śląskiego, Krzewia Wielkiego,Młyńska, Proszówki, Rząsin – dwie drużyny (jedna startująca poza konkurencją), Ubocza i z Wolbromowa oraz dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Rząsin i Wolbromowa.

Zawody zaszczycili swoją obecnością :
– Henryk Leśków – V-ce prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. dolnośląskiego i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP  w Lwówku Śląskim.
– mł. bryg. Mariusz Mróz- Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim i jednocześnie sędzia główny zawodów,     
– st. kpt. Mirosław Ożogowski – Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego w Komendzie Powiatowej PSP w Lwówku Śląskim i jednocześnie sędzia zawodów,
– Robert Skrzypek – Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Gryfów Śląski,
–  Jerzy Guzy- Radny Rady Miejskiej Gminy Gryfów Śląski

Pozostali sędziowie zawodów,funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Lwówku Śląskim:     kpt. Robert Duliński,kpt. Mariusz Buczkowski i sekcyjna Agnieszka Dworak.     

Startujących w zawodach strażaków, przedstawicieli władz OSP, Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Gryfowie Śląskim, sędziów, zaproszonych gości i widzów powitał Tadeusz Jagiełło – Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP RP w Gryfowie Śląskim.
Po oficjalnym powitaniu, minutą ciszy uczczono pamięć dwóch strażaków, którzy ostatnio zginęli tragicznie podczas gaszenia pożaru hurtowni w Białymstoku.
Zawody stały się też okazją do wręczenia podziękowań i gratulacji dla OSP w Młyńsku i OSP w Wolbromowie z okazji 70 lecia powstania tych jednostek.  
Na ręce prezesów OSP w Młyńsku p. Janowi Kubiszynowi oraz z  OSP w Wolbromowie p. Markowi Kumoś zostały wręczone podziękowania. od władz strażackich powiatu lwóweckiego p. Henryka Leśkowa – Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP i p. Mariusza Mroza – Z-cy K-dta Powiatowego  PSP oraz od władz samorządowych naszej Gminy p. Roberta  Skrzypka – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gryfowie Śląskim i p. Olgierda Poniźnika- Burmistrza.
Z kolei zostały wręczone odznaki „Strażak Wzorowy”nadane przez Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Lwówku Śląskim: druhom: Dariuszowi Piszczałko,Tomaszowi Piszczałko i Pawłowi Sokołowskiemu – wszyscy z OSP Rząsiny.
Następnie odbyły się zawody, które  rozegrano w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7 x 50 m i w ćwiczeniu bojowym.
W wyniku zaciętej rywalizacji pierwsze miejsca zajęli strażacy z OSP w Gryfowie Śląskim z łącznym wynikiem-130,45 pkt, następni byli druhowie z Wolbromowa – 148,67 pkt, a III miejsce  strażacy z Proszówki- 149,78 pkt.
Kolejne miejsca zajęli:
– OSP Rząsiny – 151,18 pkt,
– OSP Krzewie Wielkie -151,38 pkt,
– OSP Ubocze -155,99
– OSP Młyńsko – 156,16 pkt.
W grupie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych pierwsi byli strażacy z Wolbromowa- 109,78 pkt., a drugie miejsce zajęli młodzi druhowie z Rząsin- 126,80 pkt.
Młodsi strażacy mieli ułatwione zadanie, gdyż podczas wykonywania ćwiczenia bojowego linia ssawna była rozwinięta i sposób rozwijania linii głównej oraz gaśniczych był dowolny.

Zwycięzcom i strażakom uczestniczącym w zawodach gratulujemy.   

Zwycięzcy zawodów zarówno w grupie OSP jak i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych otrzymali  puchary ufundowane przez Burmistrza naszej Gminy, oraz wszystkie startujące drużyny dyplomy.

Ponadto Pani Kamila Zajączkowska – Sekretarz Ochotniczej Straży Pożarnej w Proszówce, która propaguje ze swoją macierzystą jednostką OSP sprawy ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży przekazała wszystkim jednostkom OSP książki- przewodniki  dla dzieci o tematyce pożarniczej  „Leos Strażak”.

Zakup sponsorowali:  
Wydawnictwo SKRZAT z Krakowa,
Pan Rafał Ślusarz -Senator Rzeczypospolitej Polskiej,
Pani Urszula Maga- Dyrektor Biura Senatorskiego w Gryfowie Śląskim,  
Pani Monika Trojanowska, MER-EKO w Gryfowie  Śląskim,
Pan Janusz Niebieszczański, ABI- POL w Proszówce,
Pan Ireneusz Krasucki, Piekarnia „KRASUCCY” w Gryfowie Śląskim,
Pa ństwo Katarzyna i Andrzej Adamowicz, KRZEW z Krzewia Wielkiego,     
Panowie Grzegorz i Łukasz Pieciukiewicz, AUTO –EXPERT  w Gryfowie Śląskim  
Pan Jerzy Guzy, Radny Rady Miejskiej Gminy Gryfów Śląski ,
Pan Krzysztof Witkowski,Centrum Ubezpieczeń w Gryfowie Śląskim
Państwo Magdalena i Krzysztof August, firma TYTAN z Proszówki.

Sponsorom i Pani Kamili Zajączkowskiej serdecznie dziękujemy.

Stanisław Jóźwiak

Drukuj/generuj pdf

Na skróty