09.06.2011
Agnieszka Muszka

Efektywna współpraca

Efektywna współpraca

Powiatowy konkurs chemiczny dla gimnazjalistów powiatu lwóweckiego odbywa się nieprzerwanie od 10 lat, czyli od roku ukończenia gimnazjum przez pierwszych uczniów. Jego organizatorem jest Gimnazjum im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śl.

Od kilku lat konkurs przeprowadzany jest pod patronatem Powiatowego Centrum Edukacji w Lwówku Śl. Od początku istnienia tego przedsięwzięcia, z dwuletnią przerwą, jego współorganizatorami są nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. Początkowo była to Urszula Marianiuk, a od 5 lat Anna Janiszewska i Aleksandra Sułtanowska, które są autorkami konkursowych zestawów zadań. Konkurs cieszy się dużą popularnością, corocznie biorą w nim udział wszystkie gimnazja powiatu lwóweckiego.
Również w tym roku 18. maja zmagali się najlepsi chemicy z wszystkich pięciu gimnazjów w powiecie lwóweckim. Każdy z uczestników został zakwalifikowany do etapu powiatowego po wcześniejszych eliminacjach w swojej szkole. Podczas konkursu gimnazjaliści rozwiązywali zadania, które zostały przygotowane przez nauczycieli chemii z ZSP im.A.Mickiewicza w Lubaniu i dostarczone w opieczętowanej kopercie.
Zwycięzcą został Wojciech Budzyński – uczeń Ewy Wojaczyńskiej, nauczyciela gimnazjum we Lwówku Śląskim, II i III miejsce zajęli uczniowie Renaty Figurskiej z gimnazjum w Gryfowie Śl.: Patryk Hołub oraz Dominika Sobucka i Jędrzej Litkowiec (ex aequo). Laureaci konkursu prezentowali wysoki poziom i świetnie poradzili sobie z zestawem zadań. Otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Powiatowe Centrum Edukacji w Lwówku Śląskim, a każdy uczestnik dyplom uczestnictwa w konkursie.

 

Ziemia Lubańska Nr 11(418) * 8-22.06.2011

Drukuj/generuj pdf

Na skróty