02.09.2013
Agnieszka Muszka

Dziewięć poradni specjalistycznych

Dziewięć poradni specjalistycznych

Po długim okresie oczekiwania i kontaktów z Narodowym Funduszem Zdrowia nadeszła wreszcie bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców regionu. Od 19 sierpnia w Wielospecjalistycznej Przychodni Zdrowia przy ul. Malowniczej w Gryfowie Śl. przyjmuje 21 specjalistów w ramach dziewięciu poradni.

To znakomita wiadomość dla pacjentów z Gryfowa i okolicy. Z ogromną ulgą przyjęły ja również władze samorządowe, które od kilku miesięcy wyczekiwały na pozytywne rozstrzygnięcie podejmowanych przez dyrektor Zofię Barczyk starań, które w efekcie zwieńczone zostały sukcesem.

– Jestem wdzięczny pani dyrektor Zofii Barczyk, że po wielu zmaganiach i trudach w końcu udało się wygrać konkurs NFZ na uruchomienie poradni specjalistycznych w Gryfowie – mówi z satysfakcją burmistrz Olgierd Poniźnik.

Budowa przychodni kosztowała gminę 3.000.000 zł, a wyposażenie jej kolejne 2.000.000 zł, w które zainwestował prowadzący przychodnię Wielospecjalistyczny Samodzielny publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu. Nie bez znaczenia jest fakt, że wspomniany kontrakt podpisany został na dwa lata, co oznacza przede wszystkim pewną stabilizację.

– Nasza przychodnia to nie tylko wygoda w dostępie do opieki medycznej, ale przede wszystkim kompleksowe świadczenie – zapewnia burmistrz Olgierd Poniźnik prezentując wykaz specjalistów.

21 najlepszych specjalistów z regionu przyjmować będzie w ramach dziewięciu gabinetów. Będzie to poradnia chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, diabetologiczna, ginekologiczno-położnicza, kardiologiczna, neurologiczna, okulistyczna, otolaryngologiczna i urologiczna.

Oferta gryfowskiego ośrodka zdrowia już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy za wszelką cenę chcą wykorzystać możliwości, jakie zostały im stworzone.

Wszelkie informacje dotyczące rejestracji uzyskać można dzwoniąc pod nr tel. 75 640-99-00, a o pełnym wachlarzu poradni specjalistycznych w Gryfowie Śl. przeczytać m.in. na stronie gminy

Drukuj/generuj pdf

Na skróty