12.09.2011
Agnieszka Muszka

Dzień Ojca Świętego

Dzień Ojca Świętego

– Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię! – mawiał Jan Paweł II. 16 września obchodzimy „Dzień Papieski” – uroczystość upamiętniającą dokonania naszego wielkiego rodaka.

33 lata temu, 16 października 1978 roku, kardynał Pericle Felici powiedział do zgromadzonych ludzi na placu św. Piotra w Watykanie, łacińską formułę, która przeszła do historii: „Habemus papam!”, czyli „Mamy papieża!”.

 

Dzień Papieża – Polaka, organizowany jest od 2001 roku w połowie października, w celu uczczenia pamięci o jednym z najznakomitszych polskich duchownych.

 

 

XI Dzień Papieski będzie w tym roku obchodzony 9 października. Jego głównym motywem będzie podziękowanie Bogu za beatyfikację Jana Pawła II oraz modlitwa o jego kanonizację. Hasło XI Dnia Papieskiego, zatwierdzone przez Konferencję Episkopatu Polski, brzmi: „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”.
Hasło tegorocznych Dni Papieskich podsumowuje pontyfikat Jana Pawła II, a jednocześnie przygotowuje nas do beatyfikacji. Musimy dostrzec w Janie Pawle II jako kandydacie na ołtarze Jego człowieczeństwo, widoczne zwłaszcza w ostatnim okresie Jego życia.
Jan Paweł II był człowiekiem wiary, a wiara sprawdza się w modlitwie.

XI Dzień Papieski będzie w tym roku obchodzony 16 października. Jego głównym motywem będzie podziękowanie Bogu za beatyfikację Jana Pawła II oraz modlitwa o jego kanonizację. Hasło XI Dnia Papieskiego, zatwierdzone przez Konferencję Episkopatu Polski, brzmi: „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”. Hasło tegorocznych Dni Papieskich podsumowuje pontyfikat Jana Pawła II, a jednocześnie przygotowuje nas do beatyfikacji. Musimy dostrzec w Janie Pawle II jako kandydacie na ołtarze Jego człowieczeństwo, widoczne zwłaszcza w ostatnim okresie Jego życia.Jan Paweł II był człowiekiem wiary, a wiara sprawdza się w modlitwie.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty