11.09.2017
Agnieszka Muszka

DZIĘKCZYNIENIE ZA UDANE DOŻYNKI

DZIĘKCZYNIENIE ZA UDANE DOŻYNKI

Burmistrz Gminy i Miasta składa serdeczne podziękowania za pomyślny przebieg uroczystości Dożynkowych – „Prażnik” jakie miały miejsce w Sołectwie Wolbromów w dniu 03 września 2017r.
Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą celebrowaną przez trzech księży :      ks. Dziekana Krzysztofa Kurzeję i dwóch księży proboszczów ks. Krzysztofa Żmigrodzkiego Proboszcza Rząsin i ks. Janusza Wilka proboszcza z sąsiedzkiej parafii Gościszów. Składam im serdeczne podziękowania za odprawienie mszy świętej w intencji rolników i mieszkańców sołectw.
Bardzo ciekawy był korowód dożynkowy , w którym uczestniczyły delegacje wszystkich siedmiu sołectw naszej Gminy, a także gościnnie sołectwo Gościszów. Wszystkim uczestnikom korowodu jak i wykonawcom pięknych wieńców dożynkowych składam serdeczne podziękowania i gratulacje . Każdy wieniec jest dosłownie dziełem sztuki, dlatego też jako gmina nie organizujemy już od lat konkursu wieńców dożynkowych.
Chcę serdecznie i gorąco podziękować mieszkańcom sołectwa Wolbromów za przygotowanie innowacyjnych, w pełnym tego słowa znaczeniu, dekoracji dożynkowych w znacznej części sołectwa. 
W sposób szczególny chcę podziękować także całemu zespołowi organizacyjnemu na czele z sołtysem Panem Zbigniewem Chodorskim i osobami które go dzielnie wspomagały, ich wysiłek był widoczny w zakresie urządzenie placu dożynkowego, wyżywienia uczestników dożynek i wielu innych spraw.
Wyrazy podziękowania kieruję także pod adresem małoliczebnej, ale wielkiej siłą pracowników MGOK na czele z Panią Dyrektor Anną Michalkiewicz, wspomagali ją dzielnie liczni wolontariusze.
Osobne słowa kieruję do starostów tegorocznych dożynek : Elżbiety Chodorskiej i Sławomira Łopąga, którzy dzielnie wywiązali się ze swoich obowiązków.

Burmistrz Gminy i Miasta składa serdeczne podziękowania za pomyślny przebieg uroczystości Dożynkowych – „Prażnik” jakie miały miejsce w Sołectwie Wolbromów w dniu 03 września 2017r.


Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą celebrowaną przez trzech księży:  ks. Dziekana Krzysztofa Kurzeję i dwóch księży proboszczów ks. Krzysztofa Żmigrodzkiego Proboszcza Rząsin i ks. Janusza Wilka proboszcza z sąsiedzkiej parafii Gościszów. 

Składam im serdeczne podziękowania za odprawienie mszy świętej w intencji rolników i mieszkańców sołectw. Bardzo ciekawy był korowód dożynkowy , w którym uczestniczyły delegacje wszystkich siedmiu sołectw naszej Gminy, a także gościnnie sołectwo Gościszów. Wszystkim uczestnikom korowodu jak i wykonawcom pięknych wieńców dożynkowych składam serdeczne podziękowania i gratulacje . Każdy wieniec jest dosłownie dziełem sztuki, dlatego też jako gmina nie organizujemy już od lat konkursu wieńców dożynkowych.


Słowa podziękowania kieruję również do sponsorów i partnerów tegorocznych Dożynek, którzy przekazali nagrody za wykonane wieńce (sylwetki prezentujemy obok ).
Bardzo dziękuję także Witoldowi Mikosowi za przygotowane konkurencje w Turnieju Sołectw, a sołectwu z Ubocza gratuluje odniesionego zwycięstwa.
Pragnę także podziękować kierownikowi oddziału Państwowej Inspekcji Pracy z Jeleniej Góry Mirosławowi Kocubie za prezentowanie stoiska dotyczącego bezpieczeństwa pracy w rolnictwie oraz za przewodniczenie jurorom Turnieju Sołectw.
Dziękuję również policjantom naszego Komisariatu Policji, Straży Miejskiej i OSP Wolbromów za zabezpieczenie uroczystości. Słowa uznania kieruję także pod adresem ZBGKIM  za wsparcie w technicznym urządzeniu placu, a spółce Izery w pomocy dotyczącej zagospodarowania podożynkowych odpadów.
Raz jeszcze pragnę podziękować  wszystkim organizatorom tegorocznych dożynek, które w opinii jego uczestników były udane i pozostaną na długo w pamięci.
Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski
Olgierd Poniźnik

Chcę serdecznie i gorąco podziękować mieszkańcom sołectwa Wolbromów za przygotowanie innowacyjnych, w pełnym tego słowa znaczeniu, dekoracji dożynkowych w znacznej części sołectwa.W sposób szczególny chcę podziękować także całemu zespołowi organizacyjnemu na czele z sołtysem Panem Zbigniewem Chodorskim i osobami które go dzielnie wspomagały, ich wysiłek był widoczny w zakresie urządzenie placu dożynkowego, wyżywienia uczestników dożynek i wielu innych spraw. Wyrazy podziękowania kieruję także pod adresem małoliczebnej, ale wielkiej siłą pracowników MGOK na czele z Panią Dyrektor Anną Michalkiewicz, wspomagali ją dzielnie liczni wolontariusze.

Osobne słowa kieruję do starostów tegorocznych dożynek : Elżbiety Chodorskiej – pasjoinatki kwiatów i podróży zagranicznych i Sławomira Łopąga – specjalisty od elektroniki i pasjonata myślistwa, którzy dzielnie wywiązali się ze swoich obowiązków.

Słowa podziękowania kieruję również do sponsorów i partnerów tegorocznych Dożynek, którzy przekazali nagrody za wykonane wieńce:

Centrum Handlowe -GRADIX

STOLBRAT Sp. z o.o.

Centrum Materiałów Budowlanych -EL – STAN

Osadkowski – Cebulski sp. zo.o.

Piekarnia – Cukiernia M & J Horbacz

Zakład Piekarniczo -Cukierniczy KRASUCKI

Supermarket SAWCZAK

ZGIUK Lubań

Powiat Lwówecki

KRUS

Dolnośląska Izba Rolnicza  


Bardzo dziękuję także Witoldowi Mikosowi za przygotowane konkurencje w Turnieju Sołectw, a sołectwu z Ubocza gratuluje odniesionego zwycięstwa. Pragnę także podziękować kierownikowi oddziału Państwowej Inspekcji Pracy z Jeleniej Góry Mirosławowi Kocubie za prezentowanie stoiska dotyczącego bezpieczeństwa pracy w rolnictwie oraz za przewodniczenie jurorom Turnieju Sołectw.

Dziękuję również policjantom naszego Komisariatu Policji, Straży Miejskiej i OSP Wolbromów za zabezpieczenie uroczystości. Słowa uznania kieruję także pod adresem ZBGKIM  za wsparcie w technicznym urządzeniu placu, a spółce Izery w pomocy dotyczącej zagospodarowania podożynkowych odpadów. Raz jeszcze pragnę podziękować  wszystkim organizatorom tegorocznych dożynek, które w opinii jego uczestników były udane i pozostaną na długo w pamięci.

Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski

Olgierd Poniźnik

Drukuj/generuj pdf

Na skróty