06.05.2021
Paweł Cerkanowicz

Dzieci pamiętają o święcie strażaków

Dzieci pamiętają o święcie strażaków

      Strażacy cieszą się największym zaufaniem wśród Polaków – także tych najmłodszych. Mundurowi zasłużyli na to swoją odwagą, profesjonalizmem i poświęceniem zwłaszcza w obecnych trudnych czasach. 4 maja swoje święto obchodzą strażacy na całym świecie. Z tej okazji uczniowie klasy 2b Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śląskim wraz z wych. A. Hetel w asyście pani strażak Kamili Zajączkowskiej przeszli pod jednostkę  i odwiedzili strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gryfowie Śląskim, aby z okazji ich święta złożyć życzenia i podziękować za trudną i niebezpieczną pracę. W progach remizy  gości przywitali  Prezes OSP Gryfów  Śląski Krzysztof Król, strażak OSP KSRG Gryfów Śląski Rafał Maksymiak oraz niezastąpiona p. Kamila Zajączkowska.

Wizyta u strażaków była również okazją, aby przyjrzeć się bliżej ich pracy.

Na ich ręce złożyliśmy mnóstwo laurek wykonanych przez uczniów i przekazaliśmy serdeczne podziękowania za Ich trud, za poświęcenie, za wielki dar serca, jakim jest piękna służba i zaangażowanie.

Na zdjęciu od lewej: strażak OSP KSRG Gryfów Śląski Rafał Maksymiak, Prezes OSP Gryfów  Śląski Krzysztof Król oraz niezastąpiona p. Kamila Zajączkowska

Drukuj/generuj pdf

Na skróty