11.05.2011
Agnieszka Muszka

Dyżurny strażak gminy

Dyżurny strażak gminy

4 maja to tradycyjnie już w polskim kalendarzu Dzień Strażaka. Wszystko to za sprawą przypadającego w tym dniu wspomnienia św. Floriana, patrona pożarników. Warto przy tym wspomnieć o gryfowskich strażakach-ochotnikach, z których miejscowi mieszkańcy mogą być po prostu dumni.

Dzień Strażaka to okazja do podziękowań za ofiarną służbę na rzecz całej gminy i przypomnienia ich zasług.
– Jestem bardzo wdzięczny strażakom z sześciu naszych jednostek OSP za ich trud. Zawsze można na nich liczyć – mówi burmistrz Olgierd Poniźnik.
Okazuje się jednak, że gmina Gryfów może się poszczycić człowiekiem, który jest w pełnej gotowości na każde wezwanie. Czy dzień, czy noc – on zawsze chętnie bierze udział w akcjach i nigdy nie odmawia pomocy. Takim dyżurnym strażakiem gminy jest Zbigniew Jakubowski, człowiek od zadań specjalnych. Jest już zasłużonym ochotnikiem-ratownikiem, który od 1979 roku ofiarnie niesie. Od wielu lat jest także zastępcą naczelnika OSP w Gryfowie. Wielokrotnie brał udział w akcjach ratowniczych i gaśniczych i to nie Tylkowa miejscu, ale np. w 2010 roku w Bogatyni. Swoją służbę traktuje całkiem serio, służąc innym radą i doświadczeniem. Za ofiarna działalność publiczną, niesienie pomocy i duży wkład społecznej pracy oraz zaangażowanie w rozwój ochrony przeciwpożarowej w gminie Gryfów Śl. wojewoda dolnośląski wystąpił do Prezydenta RP o przyznanie mu Srebrnego Krzyża Zasługi.

 

Ziemia Lubańska Nr 9(416) * 11-25.05.2011

Drukuj/generuj pdf

Na skróty