19.04.2010
Agnieszka Muszka

Dobre Miejsca – Stacja nad Kwisą

Dobre Miejsca – Stacja nad Kwisą

Niszczejący od lat budynek dawnego hotelu kolejowego znajdującego się przy gryfowskim dworcu PKP odzyskał swój dawny blask. Wszystko to za sprawą nowego właściciela, który tworząc w Gryfowie hotel „Stacja nad Kwisą”, wtłoczył nowe życie w mury XIX-wiecznego obiektu.

Hotel „Stacja nad Kwisą” w Gryfowie Śl. jest pierwszym obiektem sieci „Dobre Miejsca”, promujących turystykę aktywną.
W zaadaptowanym zabytkowym budynku, który powstał w 1880 roku znaleźć można wszystko, co potrzebne jest do doskonałego wypoczynku. 9 kwietnia br. o godz. 17.17 „Stacja nad Kwisą” wyruszyła w swą pierwszą wyprawę, zapraszając na uroczyste poświęcenie osobistości ze świata lokalnej samorządności, kultury, sztuki i biznesu. W rolę pierwszego zawiadowcy „Stacji nad Kwisą” wcielił się burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik, który wchodzącym przedstawiał właściciela hotelu – Bogdana Ludkowskiego, prezesa zarządu firmy INTAKUS S.A. z Wrocławia, wraz z małżonką i córką. Poświęcenia nowo wyremontowanego obiektu dokonał ks. Grzegorz Sowa, miejscowy wikariusz parafialny. Popołudniowe spotkanie było okazją do zaprezentowania tego pierwszego „Dobrego Miejsca”, którym okazała się być „Stacja nad Kwisą” – hotel z restauracją w Gryfowie. Była więc część oficjalna, spektakl teatru VERSUS, a w międzyczasie okazja do wspólnego biesiadowania.

 

– Nasz Hotel „Stacja nad Kwisą” to 27 pokoi z wygodnymi łóżkami, pełnym węzłem sanitarnym i telewizją w każdym pokoju. Zaplecze SPA, z sauną i basenem jacuzzi pozwoli odpocząć od codziennego zgiełku i nabrać sił na lepsze jutro

 

– mówi o nowo poświęconym obiekcie właściciel Bogdan Ludkowski. – Nasz kucharz zaprasza do wyśmienitej restauracji z szerokim menu pełnym przepysznych potraw. Dla poszukujących informacji, posiadamy szerokopasmowy dostęp do internetu.

 

„Stacja nad Kwisą” to możliwość skorzystania z wielu opcji turystycznych gwarantowanych przez środowisko naturalne Pogórza Izerskiego i rzeki Kwisy. Hotel posiada bogatą bazę sprzętową – kajaki oraz rowery, a wszystko po to, by móc zaprezentować każdy turystyczny zakątek okolic ułatwiając obcowanie z naturą. Turystyka piesza, rowerowa, wędkarstwo, sporty wodne, narciarstwo, ale też okoliczne zamki oraz zabytki architektury, pozwolą spędzić miłe chwile. W ciepłym wnętrzu hotelowej restauracji serwowane są dania zarówno kuchni polskiej jak i europejskiej. Bogate menu oraz specjały kuchni zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia. Zorganizowane w hotelu centrum odnowy biologicznej jest miejscem otwartym dla wszystkich gości, którzy potrzebują chwili relaksu, a jednocześnie chcieliby zadbać o swój wygląd.

 

Do dyspozycji jest m.in. sauna fińska, przestronne jacuzzi oraz profesjonalne zabiegi kosmetyczne, dzięki którym można odpocząć i zrelaksować się po dynamicznie spędzonym dniu. W planach jest jeszcze zagospodarowanie terenu wokół obiektu i – jak mówi właściciel „Stacji nad Kwisą” Bogdan Ludkowski – pozyskanie od Polskich Kolei Państwowych niszczejącej wieży ciśnień. Wszystko po to, by umożliwić turystom poznanie regionu i zachwycenie się jego urokliwymi zakątkami. Miejmy nadzieję, że „Dobre Miejsce – Hotel Stacja nad Kwisą” w Gryfowie Śląskim będzie ku temu znakomitym przyczynkiem.

 

Ziemia Lubańska Nr 7(390) * 14-28.04.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty