09.06.2011
Agnieszka Muszka

Dali czadu w Fosforach

Dali czadu w Fosforach

Takiej okazji po prostu nie można było przepuścić. Gdy tylko pojawiła się sposobność zaproszenia do Gryfowa białoruskiej gwiazdy sceny punk, Stowarzyszenie AWANTURA zdecydowało się na ten krok bez najmniejszego zawahania. 3 maja w Fosforach wystąpił zespół Mister X, dla którego supportem były kapele The Axe i PeweX z Oleśnicy oraz Burdel z Gryfowa Śl.

Koncert rozpoczął o godz. 20.00 gryfowski zespół Burdel. Chłopaki zagrali pełen  energii koncert, łącząc punkowe brzmienia z małą domieszką ska. Drugim zespołem goszczącym w Gryfowie był PeweX z Oleśnicy. Muzyka w ich wykonaniu to bardzo szybki i melodyjny punk. Kapela nawiązała kontakt z publicznością, która ochoczo ruszyła do pogo. Z kolei The Axe to kapela, która na warsztat wzięła twórczość legendarnej Siekiery. Ich aranżacje w porównaniu z oryginalnymi wykonaniami utworów często łączy jedynie ten sam tekst. Oprócz muzyki na uwagę zasługiwały przebrania członków zespołu. Wystąpili w białych kitlach, stylizowanych na rzeźnickie fartuchy obryzgane krwią.
Gwiazda wieczoru rozpoczęła swój występ kilka minut po 23.00. Energetyczny streetpunk z tekstami śpiewanymi po białorusku porwał publiczność w szaleńcze pogo.
– Kapela została u nas przyjęta doskonale, bisom nie byłoby końca, gdyby nie konieczność dość szybkiego wyjazdu zespołu tuż po koncercie – mówi Mariusz Dragan, jeden z organizatorów przedsięwzięcia. – Koncert uważam za udany. Wszystkie zespoły zagrały na wysokim poziomie, publiczność bawiła się świetnie.
Po tak udanej imprezie Stowarzyszeniu AWANTURA nie pozostaje nic innego, jak organizować kolejny koncert. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z dotacji Urzędu Gminy i Miasta Gryfów Śl.

 

Ziemia Lubańska Nr 11(418) * 8-22.06.2011

Drukuj/generuj pdf

Na skróty