13.01.2014
Agnieszka Muszka

Czas kolędowania w Szkole Podstawowej w Uboczu

Czas kolędowania w Szkole Podstawowej w Uboczu

Całoroczne oczekiwanie na ten magiczny dzień – wreszcie nadszedł. Przystrojone  klasy, pięknie  udekorowane  choinki, ekologiczne stroiki dopełniły magii. I chociaż tegoroczna aura nie stwarza atmosfery zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, to nasi uczniowie pod kierunkiem Alicji Jaworskiej wspaniale poradzili sobie i wprowadzili nas w świąteczny nastrój podczas Jasełek.

Dzień rozpoczął się wspólną, integracyjną  wigilią dla uczniów. Przy nakrytych stołach, pełnych smakołyków, przygotowanych przez rodziców  i  kolędach  składano sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Następnie w auli obejrzano Jasełka. Uczniowie wspaniale wcielili się w powierzone  im  role.  Z zaproszonymi gośćmi śpiewano wspólnie kolędy i radowano się narodzinami małego Dzieciątka.

Na zakończenie tego pięknego dnia i  złożeniu świątecznych życzeń przez Panią dyrektor Annę Pląskowską, Alicję Kuźniarz i Pana Jerzego Andrzejczaka pracownicy szkoły i zaproszeni goście udali się na wspólną wigilię, a uczniowie  udali się w radosnych nastrojach do domów pomagać rodzicom w przygotowaniach świątecznych.

Alicja Celejowska

Drukuj/generuj pdf

Na skróty