10.09.2010
Agnieszka Muszka

Awans gryfowianek

Awans gryfowianek

Dwie drużyny z województwa dolnośląskiego awansowały do Wielkiego Finału X Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Wśród zwycięzców znalazła się drużyna dziewcząt z UKS w Gryfowie Śląskim.

Dwie drużyny – chłopców i dziewcząt – reprezentantów województwa dolnośląskiego, świetnym występem podczas trzeciego obozu półfinałowego w Kluczborku, zapewniły sobie awans do Wielkiego Finału X Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Tym samym młodzi zawodnicy są coraz bliżej szansy na zdobycie Pucharu Tymbarku i tytułu Mistrzów Polski U-10, a także wyjazdu na San Siro – stadion najsławniejszych włoskich klubów AC Milan i Interu Mediolan. Przed taką szansą stoi zespół UKS z Gryfowa.

 

Nasz zespół jest bardzo zgrany i to jest jego najmocniejsza strona. Dziewczynki pomagają sobie, kiedy tylko widzą, że któraś gra trochę słabiej. Nie poddają się i walczą o wygraną do ostatniego gwizdka sędziego – mówi trenerka gryfowianek.

 

Na dzieci czekały również takie atrakcje, jak zwiedzanie Parku Dinozaurów, gry terenowe oraz liczne konkursy, w których nagrodą były oryginalne koszulki różnych klubów świata. Wszystkie zespoły, biorące udział w obozie półfinałowym, otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, natomiast dzieci dostały nagrody przygotowane przez organizatora i sponsora zawodów. Patronat honorowy nad turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Ziemia LubańskaNr 17(400) * 8-22.09.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty