27.01.2014
Agnieszka Muszka

Apteki na dyżurze

Apteki na dyżurze

Władze Gryfowa Śl. z radością przyjęły uchwałę Rady Powiatu Lwóweckiego z 30 grudnia 2013 roku, która reguluje rozkład godzin pracy aptek w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej. Powinien on być tak dostosowany do potrzeb miejscowej ludności, aby zapewnić dostępność świadczeń w porze nocnej, w niedziele i święta oraz w inne dni wolne od pracy.

W ubiegłym roku, gdy tylko ruszyła gryfowska przychodnia, wiele osób zaczęło już się o to dopominać – podkreśla burmistrz Olgierd Poniźnik. – Była nocna i świąteczna pomoc medyczna, ale brakowało jeszcze takiego funkcjonowania aptek, które wychodziłoby naprzeciw kolejnym potrzebom mieszkańców.

W tym okresie nie było możliwości zrealizowania recept na miejscu w mieście, ale trzeba było udawać się do większych miast jak Lubań czy nawet Jelenia Góra, gdzie takie dyżury są po prostu normą od wielu lat. Teraz, w oparciu o prawo farmaceutyczne, powiat lwówecki ma już także harmonogram pracy 12 aptek w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej. W samym Gryfowie jest ich cztery – APTEKA PRIMULA (ul. Rynek 3), APTEKA POD GRYFEM (ul. Kolejowa 1c), APTEKA REMEDIUM (ul. Malownicza 1) oraz APTEKA BUSOLA (ul. Akacjowa 1).


Drukuj/generuj pdf

Na skróty